יו”ר הכנסת מקדם הכרה בירושלים כבירת ישראל

יו”ר הכנסת יולי אדלשטיין שלח מכתב רשמי לעשרות יושבי-ראש פרלמנטים ברחבי העולם, וקרא להם לפעול להכרה בירושלים כבירת ישראל

יו”ר הכנסת יולי אדלשטיין שלח היום (א’) מכתב רשמי לעשרות יושבי-ראש פרלמנטים ברחבי העולם, וקרא להם לפעול להכרה בירושלים כבירתה של ישראל על ידי ארצם.

במכתב כתב אדלשטיין כי “בשבוע שעבר הכריז הנשיא טראמפ כי ארצות הברית מכירה בירושלים כבירתה של מדינת ישראל וכי מתקיימות הכנות להעברת שגרירות ארצות הברית מתל אביב לירושלים. ‘זהו צעד צודק, אשר עולה בקנה אחד עם התיעוד ההיסטורי; זה שלושת אלפים שנה ירושלים היא בירתו הפוליטית והמרכז הרוחני של העם היהודי. כאן כונן דוד את מלכותו, וכאן בנה שלמה את בית המקדש, מוקד התפילות של העם היהודי לאורך הגלות בכל רחבי תבל”.

”היום ירושלים היא עיר מקודשת לשלוש דתות מרכזיות, וחיה בה אוכלוסייה גדולה ומגוונת, המייצגת את ההיסטוריה הארוכה של העיר. ירושלים, שאתריה הקדושים פתוחים על פי חוק לכל אדם, מאמינים ולא-מאמינים כאחד, היא עיר מודרנית הקשורה קשר אמיץ לעברה המפואר”, הוסיף יו”ר הכנסת.

לדבריו, “ירושלים היא הבירה היחידה שהיתה למדינת ישראל מאז הקמתה לפני כשבעים שנה, ומעמדה זה קבוע בחקיקה. יתר על כך, העיר היא מקום מושבה של ממשלת ישראל, משכנם של רוב המוסדות הלאומיים ומוקד העשייה הדיפלומטית במדינה. זאת מציאות שהקהילה הבין־לאומית בחרה להתעלם ממנה”.

את מכתבו סיכם במלים: “אני מפציר בך, כיושב־ראש הפרלמנט של מדינתך, לפעול בתחום פעילותך להכרה באמת ההיסטורית. אבקש ממך לתמוך בהכרה בירושלים כבירתה של ישראל על ידי מדינתך ועל ידי הקהילה הבין־לאומית”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.