יו”ר הקואליציה לחברי ‘הבית היהודי’ ו’התנועה’: “ככה אי אפשר לנהל ממשלה”

“אי אפשר להמשיך כך, הממשלה תיפול”, מזהיר הבוקר (ד’) יו”ר הקואליציה יריב לוין, בעקבות האיומים של חברי הקואליציה להפיל את הממשלה והטלת ווטו על חוקים שחברים אחרים לקואליציה הגישו.
זה החל באולטימטום של יאיר לפיד יו”ר יש עתיד על גיוס חרדים והמשיך עם הווטו של חברי “הבית היהודי” על חוק שטרן, שיסלול את הדרך לפני הרב סתיו להיבחר לרבנות הראשית והווטו של חברי “התנועה” על חוק עמאר, שיאפשר לגר”ש עמאר לרוץ לקדנציה שנייה ברבנות.

וזה לא הסתיים: את הדברים הבוקר אומר לוין בעיקר בעקבות המפלה הצורמת שספגה הקואליציה בבחירת חברי הוועדה למינוי שופטים, ואחרי ההתכתשויות הליליות בין חברי הבית היהודי והתנועה במליאת הכנסת.

יו”ר הקואליציה ח”כ לוין אף שלח מכתב לראשי סיעות בקואליציה שעניינו: קריאה דחופה לסדר. לדברי לוין, “זה רק עניין של זמן עד שנתחיל ליפול בהצבעות בכנסת”.

במכתב ששלח לוין ליו”ר סיעת הבית היהודי ח”כ איילת שקד, תבע לוין הסברים מדוע החליטה הסיעה להתנגד לחוק שטרן לשילוב נשים בבחירת הרב הראשי. מכתב נוסף שיגר לוין ליו”ר סיעת התנועה ח”כ מאיר שטרית, ובו דרש לדעת מדוע הטילה יו”ר המפלגה ציפי לבני וטו על חוק עמאר, שנועד לאפשר לרב הראשי הספרדי להתמודד לכהונה נוספת.

לדברי לוין, “חברי הקואליציה צריכים להחליט אם הם רוצים לעבוד יחד או ללכת לבחירות. הגיע הזמן שאנשים יתחילו לחשוב באופן חיובי איך הם מקדמים נושאים החשובים להם ולא רק לפעול נגד המפלגה שממול”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.