יו”ר הקואליציה למזכיר הממשלה: “לא אספיק לחוקק את חוק הגיוס במושב הנוכחי”

חוק הגיוס שעבר בקריאה ראשונה ככל הנראה כרגע לא יעלה שוב להצבעה במליאת הכנסת ובועדת הגיוס המיוחדת שהוקמה לצורך העברתו

 

אם תשאלו את סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, נראה שהתכניות של אגודת ישראל התממשו להן, וחוק הגיוס שעבר בקריאה ראשונה ככל הנראה כרגע לא יעלה שוב להצבעה במליאת הכנסת ובועדת הגיוס המיוחדת שהוקמה לצורך העברתו.

ההנחה שהחוק לא יעבור נוצרה בעקבות פנייתו של יו”ר הקואליציה ויו”ר ועדת הגיוס ח”כ דודי אמסלם למזכיר המדינה צחי ברוורמן, והודיע לו כי חוק הגיוס לא ניתן להעברה במליאת הכנסת ובוועדה בעקבות מחלוקות עם הסיעות החרדיות, ואי הסכמה על שינויים עם שאר מרכיבי הקואליציה.

בעקבות פנייתו של אמסלם לברוורמן יגיש האחרון בקשה לדחייה בחקיקת חוק גיוס חדש מבג”צ, במטרה לקבל מספיק ארכה כשי להעביר את החוק במושב החורף, או במידה והמחלוקת תישאר לפירוק הממשלה.

כזכור, חוק הגיוס הגיע לכנסת ע”י משרד הביטחון, לאחר התעקשות של שר הביטחון אביגדור ליברמן שועדה מקצועית של צה”ל תיצור חוק שמותאם עבור צה”ל ולא כבקשת החרדים בהתערבות פוליטית, ואכן החוק פורסם לפני כחודש והתקבל בקריאות שמחה ע”י התקשורת והפוליטיקאים החרדים, עד שמועצת גדולי ישראל החליטה להתנגד לו ובעקבותיה שאר המועצות.

החוק עצמו עלה להצבעה במליאת הכנסת חרף התנגדותם של הסיעות החרדיות, אך עבר בקריאה ראשונה אודות למפלגתו של יאיר לפיד “יש עתיד”, שהציעה בעד החוק וכן בעקבות התנגדותם של חברי הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.