ילדי השילוב התברכו אצל הצדיק הרב גלאי

מגמת השילוב של תלמידי מערך החינוך המיוחד במוסדות ‘אהל שרה’ עולה דרגה, עם כניסתם של תלמידים לבחינה על חומר הלימודים אצל גדולי ישראל. השבוע, התקבלו בחמימות רבה תלמידים מתלמוד התורה ‘בדרכי אבות’ בביתו של הגאון הצדיק רבי שמעון גלאי למבחן על משניות מסכת ברכות.

תלמוד התורה ‘בדרכי אבות’ הוא חלק מבית הספר ‘בית חנוך’ של מוסדות אהל שרה ומיועד לתלמידים עם מוגבלות קוגניטיבית שנמצאים ברמת תפקוד גבוהה. במסגרת תכנית הלימודים הייחודית, מתרגלים הילדים צורת הלימודים ודרכי ההתנהגות בתלמוד תורה רגיל ואף לומדים חומרי לימוד מתקדמים בדומה לנלמד בתלמודי התורה. תלמוד התורה מוביל את מגמת ההשתלבות של תלמידים עם מוגבלות קוגניטיבית בתלמודי תורה רגילים וזוכה לשבחים רבים מהורים, מורים, רבנים ומומחי חינוך מיוחד.

כעת, לאחר שסיימו את לימודי משנה במסכת ברכות הגיעו התלמידים יחד עם מחנך הכיתה הרב יעקב בורשטיין להיבחן אצל הגה”צ גלאי. הרב גלאי קיבל את הילדים המיוחדים בחיבה גדולה ושוחח איתם על הלימודים וההצלחות שלהם.

המחנך הרב בורשטיין סיפר לרב גלאי על תכנית הלימודים הייחודית שפועלת מתחילת שנת הלימודים הנוכחית, על מגמת השילוב ועל ההשתלבות החברתית השבועית של התלמידים בכיתות מקבילות בתלמודי תורה חשובים בעיר בני ברק. הגר”ש גלאי הביע את התפעלותו מרמת התפקוד הגבוהה של התלמידים ואיחל להם להתמיד באהבת התורה ובלימוד התורה.

במסגרת הביקור, בחן הגר”ש גלאי את הילדים על מסכת ברכות והילדים הוכיחו בקיאות והתמצאות בחומר הלימודים, חלקם אף ידעו לשנן משניות בעל פה, דבר שהעלה את קורת רוחו של הגר”ש גלאי. לאחר המבחן, חילק הרב לתלמידים תעודות הצטיינות והעניק להם ברכות להתקדמות והתפתחות ונחת להוריהם ומוריהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.