יממה לפני הכרעת הדין: אורי לופוליאנסקי אושפז

ראש עיירית ירושלים לשעבר, אושפז היום בשעות הצהריים בעקבות מצבו הרפואי. שירות בתי הסוהר קבע היום (ראשון) כי אין מניעה שראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופליאנסקי, ירצה עונש מאסר

התפתחות משמעותית יממה לפני החלטת בית המשפט בענינו של אורי לופוליאנסקי, ראש עיירית ירושלים לשעבר, אושפז היום בשעות הצהריים בעקבות מצבו הרפואי.

 שירות בתי הסוהר קבע היום (ראשון) כי אין מניעה שראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופליאנסקי, ירצה עונש מאסר.

 עורכי דינו, שלומית הראל-שוורץ ועמוס ואן-אמדן, טענו שמרשם אינו יכול לרצות עונש מעצר בשל מצבו הרפואי .

 “מצבו הרפואי של לופליאנסקי, כפי שתואר על ידי אחד מטובי ההמטולוגים בעולם, מדבר בעד עצמו בצורה חד משמעית, ביחס לסכנה לחייו הטמונה במאסרו. אנו תמהים על עמדת רופאי השב”ס, אולם בית המשפט הוא שיכריע”. גזר דינו של לופליאנסקי ייגזר בעוד כ-14 שעות והפרקליטות תבקש להטיל עליו בין 5 ל-7 שנות מאסר.

בגלובס דווח כי  מחר (ב’) יגזור שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, דוד רוזן, את עונשו של אורי לופוליאנסקי, ראש עיריית ירושלים לשעבר, שהורשע במשפט פרשת הולילנד בלקיחת שוחד של כ-2 מיליון שקל באמצעות תרומות שהעביר לבקשתו עד המדינה המנוח, שמואל דכנר, לארגון יד שרה. יד שרה הוא ארגון הסעד אותו הקים לופוליאנסקי ואשר מהווה את מפעל חייו.

בהכרעת הדין במשפט הולילנד קבע רוזן כי לופוליאנסקי היה מודע לתרומות הגדולות שהועברו ליד שרה, ופעל בניגוד לאמות-מידה ראויות. עוד קבע השופט כי לופוליאנסקי היה מודע לכך שהתרומות התקבלו בזכות תפקידו בעירייה. “עד המדינה דכנר דיבר אמת בנוגע לתרומות לארון הקודש, לבית-הכנסת וליד שרה”, קבע רוזן. ‏

גם עונשו של אברהם פיינר, חבר מועצת עיריית ירושלים שהורשע בלקיחת שוחד של 700 אלף שקל מיזמי פרויקט הולילנד, ייגזר מחר.

גזרי הדין של לופוליאנסקי ושל פיינר הופרדו מגזר הדין של יתר הנאשמים בפרשת הולילנד, לאור מצבם הבריאותי הקשה של השניים ובשל רצונו של השופט לברר אפשרות לביצוע עבודות שירות במקום מאסר מאחורי סורג ובריח.

יצוין כי במהלך המשפט רמז רוזן כי בכוונתו להקל עם לופוליאנסקי, בין היתר מכיוון שהוא לא לקח כספים לכיסו, ואלה נותבו באמצעות יד שרה למען החברה, וכן לאור מצבו הבריאותי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.