ינקלביץ’: “אם אפשר לקיים הפגנות המוניות – מדוע אי אפשר לפתוח את בתי הכנסת?”

השרה ינקלביץ התייחסה לנושא פתיחת בתי הכנסת ואמרה, “אם אפשר לפתוח מקומות עבודה על פי הכללים ולקיים הפגנות המוניות על פי הכללים – מדוע אי אפשר לפתוח את בתי הכנסת על פי הכללים”

בימים האחרונים הפיצו אנשי רפואה חרדים וחרדיות מכתב ובו תיארו את הנעשה במחלקות הקורונה בבתי החולים, וקראו לציבור להקפיד על הנחיות הבריאות.

השרה ינקלביץ’, שפעלה רבות בחודשים האחרונים כדי לסייע לציבור החרדי בתקופת הקורונה שיבחה את אנשי הרפואה החרדים: “ההשתלבות שלכם במערכות הרפואה, היא ברכה לציבור החרדי בתקופה כזאת” אמרה השרה לרופאים הצעירים.

לדבריה, “הציבור החרדי צריך לשמוע את הדברים כהווייתם מאנשי רפואה חרדים כמוכם, המתמודדים עם הקורונה בצורה יומית מצד אחד, ומכירים את השפה החרדית ואת הניואנסים החשובים מאידך. התפקיד שלכם הוא להיות הנציגים שלנו ושל גדולי הדור ולהעביר את המידע הרפואי לציבור”.

במהלך הפגישה, בה השתתפו גם מרדכי פלדשטיין מנכ”ל קרן ק.מ.ח, עו”ד אברהם יוסטמן סמנכ”ל הקרן ואיציק קרומבי מנכ”ל ביזמקס, התפתח שיח ער בין הרופאים והשרה על יחסה של הממשלה למערכת הבריאות ועל האתגרים שלהם כאנשי צוות רפואי שמייצגים גם את הציבור החרדי שממנו הם באים. הרופאים סיפרו לשרה על שיחות רבות ותידרוכים שהם עורכים בקרב הקהילות החרדיות שמשוועות למידע מקצועי מותאם לשפה החרדית.

מעבר לכך הרופאים הצעירים והשרה דנו גם בשיח הסטיגמות, התגברות השנאה כלפי הציבור החרדי והחסמים החדשים שנוצרים כלפי מבקשי עבודה וצעירים שפונים לשירות הציבורי.

שרת התפוצות ח”כ עומר ינקלביץ’: “בתקופה כזו שבה הציבור החרדי מתמודד עם מאבק בריאותי, כלכלי וחברתי קשים בעקבות מגפת הקורונה, זוהי קרן אור מעודדת לפגוש רופאות ורופאים חרדים שמייצגים קבוצה הולכת וגדלה של חרדים שבוחרים להשתלב במקצועות הרפואה. קבוצה של רופאים כמותכם, שצמחו מתוך הקהילה, היא נכס אמיתי להסברת הנחיות הבריאות בצורה הטובה ביותר”.

השרה דיברה על חשיבות השילוב של הציבור החרדי בכל תחומי התעסוקה, ובייחוד בתחום הרפואה בימים אלו: “אתם ההוכחה לכך שאין שום תקרת זכוכית עבור חרדים, כי אתם אלו ששברתם אותה. אתם ההוכחה לכך שאורח חיים חרדי לא סותר הצלחה מקצועית ושילוב. דווקא בימים אלו אנו זקוקים לאנשים כמוכם כדי לעשות שינוי שיבלום את שרשרת ההדבקה ויפחית את נתוני התחלואה בערים החרדיות”.

השרה ינקלביץ’ גם התייחסה בהזדמנות הזו לנושא פתיחת בתי הכנסת ואמרה, “אם אפשר לפתוח מקומות עבודה על פי הכללים ולקיים הפגנות המוניות על פי הכללים – מדוע אי אפשר לפתוח את בתי הכנסת על פי הכללים”.

הצלם שלומי כהן תיעד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.