יעלון: “בקרוב יוגשו כתבי אישום – לצערנו הטרוריסטים יהודים”

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לריאיון בחדשות 2 וגיבה את השב”כ באופן חד משמעי. “אני מעריך שלא ייארך הזמן עד שנראה כתבי אישום נגד הרוצחים, לצערנו הטרוריסטים היהודים”, אמר לרינה מצליח ב”פגוש את העיתונות”. “הלוואי וערבים היו עושים את הרצח בדומא”, הוא הבהיר. על טענות בן גביר: “הסיפורים שהוציאו החוצה – לא היה ולא נברא. לא תולים אנשים הפוך ולא מותחים במיטת סדום ולא פוגעים באיברים אינטימיים, כן מונעים שינה כי זה מפעיל לחץ פסיכולוגי”. צפו בראיון { עצורי דומא וסרטון השטנה}}

לאחר ביקורת חריפה מצד חוגי הימין הקיצוני התייצב הערב שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לריאיון בחדשות 2 וגיבה את השב”כ באופן חד משמעי. “אני מעריך שלא ייארך הזמן עד שנראה כתבי אישום נגד הרוצחים, לצערנו הטרוריסטים היהודים”, אמר לרינה מצליח ב”פגוש את העיתונות”. “האירוע חמור ביותר, אנחנו מדברים על כך מההתחלה, ולכן נקטנו בצעדים דרקוניים, קודם כל – כדי למנוע את הפיגוע הבא”.

 

יעלון הטיח ביקורת מרומזת בשר נפתלי בנט, “הייתי נזהר מלהטיל כתם על כל ההתיישבות והציונות הדתית, אבל בהחלט מישהו צריך לעשות חשבון נפש”, אמר יעלון, “כשממצמצים בשאלה של שלטון החוק, מבנייה בלתי חוקית דרך התקפות עליי, למשל, כולל של שרים וחברי כנסת, ועד הרמת קול או יד על בית המשפט העליון – אז צעירים בני תשחורת שאצלם הדברים הם שחור ולבן מבינים שאולי זה בסדר לזרוק אבנים ושקיות שתן על שוטרים וחיילים, ולנקב צמיגי משטרה”.

על סרטון החתונה שעורר הדים רבים אמר יעלון. “יש פה עניין חינוכי, לא רק אכיפתי, כי יש פה בעיה קשה ביותר”, הוא אמר על התיעוד. “מה שמשתקף בחתונה רחוק מן היהדות, הוא לא יהודי”.

 

בנט גינה את כוכבי הסרטון ואמר כי, “משתתפי החתונה אינם חלק מהציונות הדתית”.

יעלון  חשף עוד על ההחלטה לפרסם את הסרטון בערוץ 10 “כשראש הממשלה הביא את הסרט הזה לקבינט לפני שבוע, ראינו את הזעזוע אצל אלו שהיו להם ספקות אם השב”כ מענה או לא, או אם מתנהלים שם באיפה ואיפה. חוק הוא חוק, בלי עיגולי פינות, בלי ‘אבל’, בלי מצמוצים ובלי גלגולי עיניים. כשלא שמים קו ברור, אנחנו מגיעים למעשה מכפיש שכזה”.

 

 

“הלוואי וערבים היו עושים את הרצח בדומא”, הוא הבהיר. “הלוואי ויכולתי להגיד את זה. לצערי עשו את זה מי שחושבים את עצמם ליהודים. בעיניי זה מעשה לא יהודי. יש גם רבנים שבדרשות שלהם מביאים צעירים חסרי אחריות לכלל מעשה – גם עליהם מוטלת אחריות. צריך לחקור גם את הרבנים שבהתבטאויות שלהם מביאים את הצעירים לביצוע מעשה”.

 

“שמענו בקבינט שרים מסוימים, וגם בחוץ שמענו אנשים שמטילים ספק לגבי הסיפור בדומא”, סיפר יעלון. “הם יצרו קמפיין נגד השב”כ. אבל השב”כ מפוקח על ידי היועץ המשפטי לממשלה, גם על ידי יועץ משפטי פנימי, גם על ידינו – שב”כ יכול לעשות מה שהוא רוצה? החקירות מפוקחות. הם יצרו קמפיין, ועכשיו אני בטוח שחלק מהמשתתפים בקמפיין בזה מתחרטים”.

למרות התדמית השלילית לישראל בחו”ל יעלון מסביר מדוע הוא החליט בכל מקרה לפרסם את הסרטון. “היה צורך להראות לכולם במי מדובר”, הוא הסביר. “האם אתם נותנים יד לרוצחים כאלה? בסופו של דבר זה היה בלתי נמנע. בואו נשתמש בסרטון לבדק בית”.

 

על טענות של בן גביר וחבריו על ההתעללות של חוקרי השב”כ בחשודים ברצח המשפחה, אמר יעלון כי “הסיפורים שהוציאו החוצה – לא היה ולא נברא. לא תולים אנשים הפוך ולא מותחים במיטת סדום ולא פוגעים באיברים אינטימיים, כן מונעים שינה כי זה מפעיל לחץ פסיכולוגי. יש דרך לעשות את זה. יש כלים שמותר לשב”כ להשתמש בהם”.

“החשודים מתוחכמים”, הוא הוסיף. “זה לא רק שהם עובדים עם דוקטרינציה רצחנית, הם גם לומדים איך לעמוד בחקירה, מה לעשות, מה לא לעשות, זה מקשה כמובן על השב”כ. השב”כ מפעיל את כל הכלים כדי להעמיד אותם לדין – בחלק מהמקרים בהצלחה ובחלק מהמקרים לא בהצלחה”.

 

מהבית היהודי נמסר בתגובה: “אם השר שאחראי על הביטחון בוגי יעלון היה נלחם בטרור כפי שהוא נלחם במחנה הלאומי ובציונות הדתית, אולי היו פחות טרור פלסטיני ופחות אירועי תג מחיר ויותר ביטחון ברחובות ישראל. מוטב שיפסיק להסית ויתמקד בהשבת הביטחון לאזרחי ישראל”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בנט צודק.אם היו מטפלים בטרור הערבי יהודים היו ניצלים תרתי משמע.חבל שהורים מחנכים את ילדיהם לשנאת הערבים עד כדי רצח.תחוסו על הילדים.

    יפה יוסף |
    הגב