יעלון נגד מכתב הסרבנות: “מסייע לדה-לגיטימציה נגד ישראל” (וידאו)

בעקבות סערת הסרבנים ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם פוסט בפייסבוק, שבו הודה לחיילי המודיעין על עבודתם, “החשובה כל כך למען ביטחון אזרחי ישראל”. שר הביטחון יעלון הדגיש: “יחידה 8200 מנציחה את קיומה של מדינת ישראל”.

בעקבות  סערת הסרבנים ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם פוסט בפייסבוק, שבו הודה לחיילי המודיעין על עבודתם, “החשובה כל כך למען ביטחון אזרחי ישראל”. שר הביטחון יעלון הדגיש: “יחידה 8200 מנציחה את קיומה של מדינת ישראל”.

הסרבנים – באדיבות רשת

נתניהו פנה ישירות לחיילי המודיעין וכתב: “חיילי 8200, אזרחי המדינה חבים לכם תודה על שירותכם המקצועי והמסור למדינת ישראל”

גם  שר הביטחון יעלון הצטרף למוחים וכתב כי “אני מכיר את יחידה 8200 ואת פעילותה עשרות שנים, ובוודאי מאז מוניתי לראש אמ”ן והתוודעתי להיקפי התרומה האדירה של אנשי היחידה לביטחונם של אזרחי ישראל. קציני וחיילי היחידה מבצעים עבודת קודש, לילות כימים, ועושים זאת באופן מעורר השתאות, ביצירתיות יוצאת דופן ובמסירות עצומה”.

 “הניסיון לפגוע ביחידה ובפעילותה, באמצעות קריאה לסרבנות המבוססת על טענות שאינן תואמות את דרכה של היחידה ואת דרכם הערכית של אנשיה, הוא ניסיון נואל ומגונה שמסייע למסעות הדה-לגיטימציה השקריים בעולם נגד מדינת ישראל וחיילי צה”ל, על לא עוול בכפם”, הדגיש יעלון. “אנשי יחידה 8200 הם מוסריים, ערכיים ומבצעים בצנעה את תפקידיהם המגוונים”.

בסיום דבריו כתב: “אני מבקש לחזק אותם בעשייתם ובפעילותם החשובה כל כך לביטחונה של מדינת ישראל ולביטחונם של אזרחיה”.

יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז’י) הרצוג, שהיה בעצמו קצין ביחידת 8200,  יצא נגד הכרזתם של 43 קציני וחיילי מילואים כי יסרבו להמשיך “לשמש כלי להעמקת השלטון הצבאי בשטחים”. הרצוג כתב בדף הפייסבוק שלו: “אני מתנגד לסרבנות וסולד ממנה בכל מאודי. היחידה הזו ופעולותיה חיוניות לא רק לזמן מלחמה אלא דווקא ובעיקר לשלום”.

הוא הוסיף כי “כשמדברים על הסדר מדיני וקביעת גבולות מדברים על תחנות התראה ויכולות מודיעיניות כדי לאתר ולבלום את הכוחות הקיצוניים שיעשו הכל כדי לחבל בשלום”.

חבר ועדת החוץ והביטחון ח”כ יוני שטבון התייחס הערב (מוצ”ש) לפרשת סרבני 8200: “החובה הצבאית אינה עניין פרטי של ‘בא לי, לא בא לי’. ישראל לא יכולה להרשות לעצמה את הלוקסוס הזה. סרבנות מכל כיוון היא תופעה מגונה שיש להוקיע, ולא משנה באיזה תפקיד אתה ומה עמדתך הפוליטית. כולם חיוניים למערכת, וביטחוננו תלוי בתפקודם. אני קורא להדחתם המיידית  של הסרבנים – בטווח המידי הצבא יסתדר בלעדיהם, בטווח הארוך הישארותם היא פגיעה קשה בביטחון הלאומי שלנו. מדובר בחבורת מפונקים שגורמת נזק עצום למדינה. מוכרחים לעצור את הסאגה המסוכנת הזאת, ויפה שעה אחת קודם”

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תשובה תפלה צדקה……

  על פרשת האברך החשוב אליאור חן שליט”א, מהי האמת ?
  הנה האמת על כל מה שלא רוצים שתדעו
  על פרשת האברך החשוב אליאור חן שליט”א
  “והאלוקים יבקש את נרדף” (קהלת ג, טו)

  http://bshch.blogspot.co.il/2014/09/blog-post_520.html#more

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב