יצחק כהן: “לאבי שמחון יש רגישות חברתית”

סגן שר האוצר יוצא להגנת הפרופסור המותקף וטוען כי מדובר במינוי ראוי למרות אמירתו נגד משפחות ברוכות {תמיכה מפתיעה}

סערת שמחון: בעוד עמיתיו לסיעה והקולגות שלו מ’יהדות התורה’ גינו בחריפות את מינויו של אבי שמחון לתפקיד יו”ר המועצה הלאומית לכלכלה, זאת בשל התבטאויותיו הפרובלמטיות בעבר, סגן שר האוצר, יצחק כהן, מציג עמדה הפוכה בנושא ויוצא להגנת הפרופסור המושמץ.

“הוא אמנם הוא דיבר דברים לא ראויים בכנס, אך מיד חזר בו. הוא הוציא הודעת הבהרה והתנצלות. הפרופסור אמר דבר הגיוני בעיני בן אדם. שמשפחות ברוכות ילדים צריכות סיוע יותר גדול. הרי זאת מטרת הקצבאות. להגדיל את הכנסת המשפחות. אנחנו לא עוצמים עיניים. דרעי וליצמן הודיעו חד משמעית שאם נבחין שיש עקביות בדברים, לא נעבור לסדר היום, אבל זה לא יהיה. אני מכיר את האיש הזה”, אמר כהן בראיון ל’קול חי’.

כהן הוסיף כי “הוא לא כמו שהוא צויר בתקשורת בימים האחרונים. נכון, הוא אומר מה שהוא חושב. הגזימו בהתייחסות לדברים. הוא אדם טוב. מקווה שיוכיח את עצמו. איש טוב עם כוונות טובות. יש לו תפיסה חברתית ורגישות חברתית גבוהה. בניגוד לקפיטליסטים רבים, יש בו רגישות חברתית שחשובה מאוד למדיניות של תקופה כזאת”.

בהמשך הראיון התייחס כהן לפרסומים אודות מגעים להרחבת הממשלה והביע בכך תמיכה. “המגעים מתקיימים כל העת. השאיפה היא להרחיב, זה טבעי ונכון. קשה לחיות במתח. הנה, אורן חזן הורחק ע”י ועדת האתיקה ואתה רואה שהממשלה מתנהלת לנהל חיי קואליציה תקינים”, דברי כהן שמתנגשים עם עמדתו החד-משמעית של שר הבריאות, יעקב ליצמן, נגד כל שינוי בהרכב הקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.