יצטרך תמיכה מבל”ד: אורלי לוי לא מתכוונת להמליץ על גנץ לנשיא המדינה

סיעת העבודה גשר מר”צ קיימה מסיבת עיתונאים ממנה נעדרה אבוקסיס, עמיר פרץ: “כפי שהודעתי לפני הבחירות, אני תומך בהקמת ממשלה צרה בראשות בני גנץ, בתמיכת הרשימה המשותפת”. ניצן הורוביץ: “אנחנו נחושים להקים ממשלה שבראשה יעמוד בני גנץ. זו הייתה ההבטחה המרכזית שלנו וזו המטרה שלנו עכשיו”.

עמיר פרץ הודיע היום כי הוא נמצא בקשר רציף עם חברת הכנסת אורלי לוי אבוקסיס שנכון לרגע זה מסרבת להמליץ על גנץ לראשות הממשלה, דבר שמצריך את עזרתה של מפלגת בל”ד על מנת להשיג רוב בהמלצה אצל נשיא המדינה.

פרץ הוסיף: ״קיימתי אתמול פגישה עם יו”ר כחול לבן בני גנץ. הפגישה היתה טובה ודנו באתגרים העומדים בפני מדינת ישראל, ובדרכים להקמת ממשלה חדשה. כפי שהודעתי לפני הבחירות, אני תומך בהקמת ממשלה צרה בראשות בני גנץ, בתמיכת הרשימה המשותפת. המהלך נתקל בקשיים בתוך המפלגות, והודעתה של אורלי לוי אבקסיס מגדילה את הקשיים למימוש מהלך חשוב זה. חרף התחושות הקשות אני ממשיך לקיים קשר עם ח”כ לוי אבקסיס ומקווה להגיע לתאום הפעילות העתידית איתה.

יו”ר העבודה הדגיש “לא אתמוך בממשלת ימין צרה בראשות נתניהו. ישנם מספר שלבים משמעותיים שהראשון בהם הוא המלצה לנשיא המדינה ביום ראשון הקרוב, ואני ממליץ כי נודיע לנשיא על תמיכתנו בבני גנץ כמועמד לראשות הממשלה”.

עוד אמר פרץ: “אני מבקש לפנות לכל הפעילים הפוליטיים מכל המפלגות, וקורא להם לשמור על איפוק ולא לחצות קווים אדומים. אני מגנה בכל תוקף איומים שהושמעו כנגד ח”כ אורלי לוי אבקסיס”.

יו”ר מרצ, ח”כ ניצן הורוביץ: ״הקורונה לא יכולה לתת חסינות לנתניהו. לא משפטית ולא פוליטית. בשלישי הקרוב יפתח המשפט של ראש הממשלה הנאשם. אין לו מנדט מוסרי להמשיך לכהן, וגם תחושת החירום של הקורונה לא תסתיר את הניסיון המתמשך של נתניהו לרמוס את מערכות שלטון החוק”.

לסיום אמר כי “משבר הקורונה דווקא חושף את המחדלים ארוכי השנים של נתניהו שהזניח את מערכת הבריאות. אנחנו נחושים להקים ממשלה שבראשה יעמוד בני גנץ. זו הייתה ההבטחה המרכזית שלנו וזו המטרה שלנו עכשיו. אני מצפה מכל חברי הרשימה לעמוד במילתם. מי שלא יעמוד בזה צריך להחזיר את המנדט.״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.