יצליחו להקים ממשלת מיעוט? הערבים נפגשו עם ראשי כחול לבן

נציגי כחול לבן נפגשו לפני זמן קצר עם אנשי הרשימה המשותפת לפגישה על האפשרות להקים קואליציה עם תמיכה מבחוץ של הערבים.

נציגי כחול לבן נפגשו לפני זמן קצר עם אנשי הרשימה המשותפת לפגישה על האפשרות להקים קואליציה עם תמיכה מבחוץ של הערבים. “יצאנו מפגישה עם נציגי כחול לבן בה החלפנו עמדות בנוגע להמלצה לנשיא ובנושאים פרלמנטריים.” כתב אחמד טיבי בדף הטוויטר שלו “עכשיו נחזור למוסדות המפלגות לקבלת החלטות. שני הצדדים דוחים על הסף את מסע השיסוי וההסתה” . בפגישה נכחו גם נציגי בלד בהם יו”ר בל”ד – מטאנס שחאדה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בטוויטר – “ונהפוכו הוא” בו נראה קורא את מגילת אסתר.

במקביל, הכתב ספי עובדיה דיווח כי ליברמן הבהיר “עמדתנו בעניין המשותפת לא השתנתה אבל אנחנו לא חייבים לספק מודיעין לנתניהו”.

ליברמן התייחס עצמו לגבי ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת וכתב: “עמדתנו לא השתנתה – רוצים קואליציה ציונית וליברלית”.

למרות שאורלי לוי הודיעה כי היא לא תתמוך בהקמת ממשלת מיעוט, ראש כחול לבן בני גנץ ועמיר פרץ נפגשו וסיכמו “להמשיך בשותפות האסטרטגית ביניהם ולהמשיך במהלכים להקמת ממשלה תוך רתימת כל השותפים במערכת הפוליטית כדי למנוע מנתניהו והליכוד לגרור את מדינת ישראל לבחירות רביעיות”. בתוך כך נציגי כחול לבן ובל”ד נפגשים כעת לפגישה לא מצולמת.

בנתיים, גורמים בכירים בליכוד העבירו מסר ליו”ר מפלגת העבודה עמיר פרץ לפיו הצטרפות לממשלה בראשות נתניהו היא המסלול היחיד שיאפשר לו קיום פוליטי, כך על פי הדיווח ב’ישראל היום’, לטענתם, גנץ יזרוק את פרץ מתחת לגלגלי האוטובוס בעוד אצל נתניהו הוא יהיה שותף בכיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.