יקיר המתנחלים: סגן השר מאיר פרוש קיבל לראשונה את אות “יקיר גוש קטיף”

סגן שר החינוך מאיר פרוש ערך היום ביקור במוזיאון גוש קטיף בירושלים לרגל יום גוש קטיף במערכת החינוך. פרוש שהיה הפוליטיקאי הראשון שביקר במוזיאון לאחר הקמתו, היה האדם הראשון שמקבל את אות “יקיר גוש קטיף” על פועלו למען ההתיישבות בארץ ישראל ולמען גוש קטיף

סגן שר החינוך מאיר פרוש ערך היום ביקור במוזיאון גוש קטיף בירושלים לרגל יום גוש קטיף במערכת החינוך. סגן השר קיבל סקירה מקיפה על פעולות המוזיאון להנצחת יישובי גוש קטיף וצפון השומרון והחדרת ההכרה שלעולם לא עוד.

צוות המוזיאון ציין שבתקופת המאבק בגירוש, הרב מאיר פרוש ואביו הרב מנחם פרוש ז”ל עמדו לימין גוש קטיף במאבקים ובפעולות רבות, והיו תמיד כתובת לאנשי גוש קטיף בנוסף לזכויות הרבות של סגן השר פרוש בבניה בארץ ישראל וביו”ש.

סגן השר פרוש אמר בביקור כי “כבן לאבי הרב מנחם פרוש ז”ל, שהציל ברגע האחרון את מתחם קבר רחל ממסירתו לערבים, אני נחוש לעמוד על המשמר ולהמשיך לשמור על ארץ ישראל גם בעתיד”

פרוש דיבר גם על נחיצות החדרת מורשת גוש קטיף בדור הצעיר ושמירה על כל חלקי ארץ ישראל. “יהודי מאמין לא יכול לקבל את תוכנית טראמפ המדברת על מסירת חלקים מארץ ישראל. מי שימין על פי תורה לא מחזיר אף שעל מארץ ישראל”, אמר.

בסיום הביקור קיבל סגן השר פרוש את יקיר גוש קטיף על פועלו למען ההתיישבות בארץ ישראל ולמען גוש קטיף. יצויין, כי סגן השר מאיר פרוש היה הפוליטיקאי הראשון שביקר במוזיאון לאחר הקמתו, והאדם הראשון שקיבל את תעודת “יקיר גוש קטיף”

בביקור השתתפו גם נציג חב”ד בעיריית ירושלים הרב יעקב הלפרין והרב ליפסקר מגבעת זאב שהתרשמו מהביקור במוזיאון ומפועלו הרב להנצחת יישובי גוש קטיף וצפון השומרון.

מנהל מוזיאון גוש קטיף שלמה וסרטהייל הודה לסגן שר החינוך שהיה בגוש קטיף בשעות הקשות של המאבק יחד עם אביו ע”ה וגם בבניה של רבבות יחידות דיור ביהודה ושומרון ועוטף ירושלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.