ירושלים תתכסה בלבן? החזאים: שלג כבר הלילה בבירה

 עקב השלג הצפוי לרדת החל משעות הלילה שבין רביעי לחמישי, קוראת עיריית ירושלים לתושבי העיר ולבאים בשעריה להימנע מנסיעה ברכבים פרטיים במהלך ירידת השלג, בשל חשש לסכנת החלקה. יש להמתין להפוגה בשלג, להפעיל שיקול דעת ולוודא שתנאי הכביש מאפשרים נסיעה בטוחה.

 IMG-20131211-WA0055 IMG-20131211-WA0056

העירייה תפעל על מנת לפנות את צירי החירום המרכזיים האמורים לתת מענה לכוחות הביטחון וההצלה במקרי חירום, אך לא כל כבישי העיר יפונו לנסיעה סדירה.

העירייה גייסה כ- 100 מפלסות, מפזרות מלח המצוידות ב- 90 טון מלח וטרקטורים המוצבים  בשכונות, על מנת לפנות את צירי התנועה המרכזיים בעיר.

במהלך ירידת השלג צפויים שיבושים בצירי התנועה עקב הצטברות שלג והיווצרות קרח על הכבישים. נהיגה על קרח שהצטבר בכבישים מסוכנת ועלולה להביא להחלקה, איבוד שליטה על הרכב ולהיפגעות הנוסעים.

עיריית ירושלים פונה לתושבי העיר ולבאים בשעריה להתעדכן בכלי התקשורת באשר לשינויים בהסדרי התנועה בימים הקרובים. התושבים מתבקשים להימנע מנסיעות שאינן הכרחיות. בכל מקרה של מצב חרום, או דיווח על מפגעים, ניתן לפנות למוקד עיריית ירושלים 106, או למוקדים של שירותי הביטחון וההצלה, על פי הצורך.

עיריית ירושלים קוראת לתושבי הבירה ולבאים בשעריה

לא לנהוג ברכבים פרטיים במהלך ירידת השלג

* יש להמתין להפוגה בשלג *

* יש להפעיל שיקול דעת ולוודא שתנאי הכביש מאפשרים נסיעה בטוחה *

  * עם תחילת היערמות השלג תפתח העירייה את

הצירים המרכזיים  ואת הדרכים ממרכזי השכונות לבתי החולים *

* הרכבת הקלה תפעל כסדרה *

* התחבורה הציבורית תפעל כסדרה כל עוד מצב צירי התנועה יאפשר *

* חמ”ל תנועה מיוחד פועל  24 שעות ביממה לבקרה ושליטה על צירי התנועה *

לימודים במוסדות החינוך – הערכת מצב לגבי קיום הלימודים מחר, יום בחמישי , תתקיים מחר בחמש בבוקר ולאחר קבלת החלטה בעניין  תצא הודעה לכלי תקשורת לקראת השעה 06:00.

תחבורה ציבורית – חמ”ל חירום מיוחד לתנועה נפתח במרכז לניהול התנועה של עיריית ירושלים, במטרה לתת מענה הולם לכל בעיות התחבורה הצפויות להיגרם עקב מזג האוויר הסוער והשלג.  המרכז יפעיל עשרות מצלמות און- ליין בצירי התנועה בעיר, שיתנו תמונת מצב עדכנית, בקרה ושליטה על כל מערך התנועה בעיר.

הרכבת הקלה  – תפעל כסדרה – במהלך הלילות הקרובים יפעלו הרכבות על המסילה במטרה למנוע הצטברות שלג. מטה החירום של העירייה סיפק לחברת סיטי פס מלאי מלח לפיזורו לאורך המסילות ולמניעת החלקה. ניתן לקבל מידע על פעילות הרכבת במספר- *3686.

 

חברת אגד  – נערכת לספק שירות תחבורה ציבורית בירושלים גם בתנאי שלג קל. קווי האוטובוס יפעלו כרגיל כל עוד מצב צירי התנועה יאפשר.  במידה ומזג האוויר יחריף תופעל מתכונת קווים בתיאום עיריית ירושלים ומשטרת הבירה. במידה ומזג האוויר יחריף וייווצר מצב מיוחד, יופעלו קווי האוטובוסים בהתאם לפינוי הצירים. ניתן להתעדכן במוקד כל-קו-  *8787.

עיריית ירושלים תפתח הלילה חמ”ל חירום בכיכר ספרא המשותף לכל הגורמים: ביטחון, משטרה, מד”א, הצלה, כיבוי אש, אגד- תחבורה ציבורית, פיקוד מרכז, פיקוד העורף, חברת חשמל, חברת הגיחון, שירותי הרווחה והאגפים העירוניים, וחברת סיטי פס על מנת לתת מענה הולם להנהלות סדירה של השירותים בבירה.

 

לתושבי הבירה מומלץ:

לבדוק תקינות מערכת החימום – בעיקר אלה המחייבות אוורור, לוודא איטום גגות ופתחים (חלונות ותריסים), לנקות ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות ומרזבים על הגגות. בנוסף, יש לגזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים, לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום. חשוב לחזק אנטנות, דודי שמש וחפצים אחרים על הגגות.

כמו כן, יש לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה או לעוף כגון עציצים/אדניות, ריהוט ושלטים. בנוסף, יש להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים  שנערם עליהם שלג מחשש קריסה. הציבור מתבקש להשאיר עם רדת הטמפרטורות ברז מים חמים מטפטף, כדי למנוע התפוצצות צינורות.

הציבור מתבקש להימנע מפעולות שיש בהן סכנה בטיחותית, לשמור על ערנות, זהירות בנהיגה ובתנועה בצירים ולהימנע ככל הניתן מנסיעה בצירים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.