הסתיימה ישיבת ועד הישיבות: חמשה ראשי ישיבות צורפו – גלריה

בדקות אלו הסתיימה ישיבת ועד הישיבות במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן שעסקה במינוי חמשה ראשי ישיבות לועד. • בישיבה השתתף גם מנהיג הפלג הירושלמי הגר”ש אוירבאך

בדקות אלו הסתיימה ישיבת ועד הישיבות במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן שעסקה במינוי חמשה ראשי ישיבות לועד.

בשעות האחרונה הסתיים בבני ברק הכינוס השנתי של ‘ועד הישיבות’ במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן. בועד הישיבות חברים בין היתר: מרן הגרש”ה וואזנר, הגרי”ג אדלשטיין, נשיא מועצת חכמי התורה הגר”ש כהן, הגר”ש רוזנגרטן, הגר”ש אלתר, הגרמ”י שלזינגר, הגרב”מ אזרחי, הגר”י עדס, והגר”מ ארנסטר.

חמישה רבנים חדשים מונו כחברים בועד במהלך האסיפה: הגר”ד לנדו ר”י ‘סלבודקא’, הגר”מ ברזובסקי ר”י סלונים, הגר”א פינקל ר”י מיר בברכפלד, הגר”ב סאולוביצ’יק ר”י ‘תורת זאב’ והגרמ”מ פרבשטיין מר”י ‘חברון’ בגבעת מרדכי

חבר ‘ועד הישיבות’ הגרמ”י שלזינגר ר”י ‘קול תורה’ נעדר מן הכינוס בשל ניתוח שעבר במהלך השבוע האחרון, בשל כך הפקיד מכתב בידיו של יו”ר ‘ועד הישיבות’ הגרח”א קאופמן.

בישיבה השתתף  גם מנהיג הפלג הירושלמי הגר”ש אוירבאך, שהגיע למעונו של מרן הגראי”ל שטיינמן יחד עם עשרות בחורים שעוררו מהומה מחוץ לבית בחזון איש 5.

כזכור, הכינוס היה אמור להתקיים לפני שבוע במעונו של הגראי”ל שטיינמן אך נדחה בשל אילוצים קודמים של חלק מחברי הועד, ושהותו של הגרב”מ אזרחי בחו”ל.

גורמים ב’ועד הישיבות’ עמם שוחחנו מציינים כי מינוי הגר”ד לנדו כחבר נשיאות בועד הישיבות, הינו בגדר היסטורי, לאחר שהגר”ד נמנע בכל שנותיו להתערב בנושאים פוליטיים אך כעת לאחר לבטים רבים נענה לבקשת הגראי”ל לכהן כחבר בועד.

דבר הצטרפותו של הגאון ר’ משה ברזובסקי בן האדמו”ר מסלונים כחבר מן המניין ב’ועד הישיבות’, עלה לראשונה בפגישתם של הגרמ”ה הירש והגר”ד כהן במעונו של האדמו”ר מסלונים השבוע.

פעילותו של ועד הישיבות בין היתר בהסדרת דחיית השירות הצבאי של בחורי הישיבות הגבוהות במעמד תורתם אומנותם, הן ישיבות חרדיות והן ציוניות. אחת הסיבות להתכנסותו של הועד הוא הצורך במינוי ראשי ישיבות נוספים לכהן כחברים בועד.

ועד הישיבות’ עבר הרבה תהפוכות בשנים האחרונות, לפני כ-5 שנים התרחשה דרמה בועד כאשר, הגר”ש הלוי וואזנר והגר”נ קרליץ, שעמדו בראש הוועדה המפקחת על “ועד הישיבות”,  שלחו מכתב רשמי לרשם העמותות ולשאר חברי הנהלת הועד, כי הם פורשים מתפקידם.

הרבנים פרסמו מכתב ובו נמתחה ביקורת חריפה על היו”ר אז, הרב אשר טננבוים ז”ל, בין היתר, נכתב בו כי מנהל “ועד הישיבות” עושה בועד כבתוך שלו. שני הרבנים שהתפטרו רצו  להכניס אנשי אמונם כמורשי חתימה, אבל לנוכח סירובו של הרב טננבוים ואי רצונם לכפות עליו את הדבר, העדיפו להתפטר, כדי לברוח מן המחלוקת.

לאחר תקופה ויישור ההדורים שבו הרבנים אל הועד. באדר תשע”ג מונה הרה”ג חיים אהרן קאופמן ליו”ר ‘ועד הישיבות’ ומאז לא בוצעו שינויים, עד לכינוס והמינויים שבוצעו הערב.

צילום: בעריש פילמר

הגרא 8 הגרא 7 הגרא 6 הגרא 5 הגרא 4 הגרא 2 הגרא 1

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מהומה זה מילה מאוד יפה על מה שקרה שם פעם אחת ראיתי מה זה טרוריסטים אמיתים חוץ מלבזות את הרב שלהם הם לא עשו כלום בושה וחרפה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מוזר… איך מרן הגר”ד לנדו הסכים? נוגד את כל אופיו

  דוד אייזנבך |
  הגב
 3. היי, ר’ דב לזכר תורתו כל תאוות נפש. גאון ישראל וקדושו! זיכנו הקדוש ברוך הוא בספר תורה מהלך כדמותו! קדוש וטהור שכל מאוויו ומעייניו לימוד התורה ושקידתה

  חיים אבוביץ |
  הגב
  • ר’ דוב שומר המסורת, ומשלב באופי מיוחד, את החזון איש ומסורת בית אבא.
   דמות מאוד מיוחדת וחדשנית.

   אבל שנים בטח לא ישבו הוא וידידו לשעבר מרן הגר”ש בחדר אחד על שולחן אחד.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב