“ישראל תהיה חייבת לפעול”: האם בנט מתכוון להדהים את כולם?

“לישראל יש יכולות מגוונות לפעול גם בלי ארצות הברית”

בעוד פחות משבוע יחודשו שיחות הגרעין בין המעצמות לאירן וראש הממשלה נפתלי בנט הבהיר אתמול (ג’) כי “ייתכנו אי הסכמות עם הטובות שבחברותינו – זו לא תהיה הפעם הראשונה”, והוסיף: “גם אם תהיה חזרה להסכם הגרעין – ישראל אינה צד להסכם. ישראל לא מחויבת להסכם”.
ח”כ בן ברק ששירת כאחד מראשי המוסד הדגיש בראיון לרדיו ללא הפסקה כי על אף הדברים הנוקבים של ראש הממשלה, “אנחנו לא מאיימים על אף אחד והאמריקנים יכולים להחליט מה שהם רוצים. אנחנו מה שאנחנו רוצים. אנחנו כמובן מכירים ומוקירים את הקשר שיש לנו עם ארה”ב, אבל בסופו של דבר אנחנו רואים את זה כאיום קיומי. ראש הממשלה אמר לאמריקנים, במידה וייחתם הסכם שיאפשר לאירנים להמשיך להתקדם, ולהביא אותם להיות מדינה גרעינית, ישראל תהיה חייבת לפעול”.

עוד הוסיף: “אם האמריקנים ילכו להסכם ויוציאו תחת ידם הסכם נפלא, שייקח אותם אחורה ויידע לפקח עליהם, אז אהלן וסהלן. אנחנו לא מאמינים שזה יכול לקרות במצב הנוכחי. כל אחד מבין וגם האירנים מבינים את היכולות המודיעיניות שלנו וההתקפיות שלנו. לישראל יש יכולות מגוונות גם לעשות פעולות בלי ארה”ב. נפעיל אותן במידת הצורך”.

כמו כן, ציין: “אנחנו עושים פעולות רבות, חלקן בגיבוי יותר וחלקן בגיבוי פחות”, והתחייב: “לא נסכים שאירן, שהיא התוקפן הכי גדול במזרח התיכון ואולי בעולם כולו, שעומדת כמעט מאחורי כל פיגוע טרור שנעשה, שרוצה להשתלט על תימן, תהיה עם יכולת כזאת. אנחנו עוקבים אחרי ההתקדמות שלהם בכל מיני שלבים”. אם נפתלי בנט ראש הממשלה יחשוב שהגענו לנקודה שאין לנו ברירה אחרת, אני משוכנע שהוא לא יהיה היחיד שיחשוב כך וההחלטה תתקבל. היא תתקבל רק כשנחשוב שאין דרך אחרת. מלחמות אתה יודע איך הן מתחילות ולא יודע אף פעם איך הן נגמרות. אבל אם אין ברירה, אין ברירה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.