“יש כאן חונטה של משטרת מחשבות”

הפרשן הצבאי של ערוץ 2, רוני דניאל מסרב להתנצל בפני מי שמכנים אותו דובר צה”ל (“יש כאן חונטה של משטרת מחשבות”), מציע לנתניהו לשקם את היחסים עם אובמה (“אנשים שמבינים אומרים שההסכם עם איראן לא כזה נורא”), וחושב שההתנהלות החשאית בפרשת מנגיסטו הייתה תקינה (“בשביל להחזיר אותו הביתה צריך שקט”). שנה ל’צוק איתן’, הפרשן הצבאי של ערוץ 2 מדבר

הפרשן הצבאי של חדשות ערוץ 2, רוני דניאל בראיון לעיתון “מקור ראשון” של סוף השבוע, תוקף את חבריו בתקשורת שלטענתו הם שמאלנים ונהנתנים מדי:” “אני מודע לכך שאני מצטייר על המסך כקשוח. אולי בגלל מבע הפנים שלי, אולי בגלל הסגנון.”

” אני לא רודף פופולריות, ואני נורא שמח שהגעתי לטלוויזיה כשאני כבר מבוגר והפרופורציות שלי מסודרות. אהבת הקהל או שנאתו לא מסיטים אותי, ובגילי כבר מותר לאדם שיהיו לו הבנות מוצקות.

במיוחד כשההוויה התקשורתית היא של שמאל נהנתן, שלא טורח להוציא את הראש שלו ולראות מה קורה באמת. אם מישהו חושב שעמדותיי קיצוניות – זכותו. אני לא חושב שיש לי עמדות קיצונית”.

על העבודה לצד הקולגות, אמנון אברמוביץ וערד ניר:”  הם חברים אישיים מאוד טובים שלי, ואני מכבד את דעתם גם אם אני לא מסכים איתם. אבל זה לא אומר שאני אקפל את האמירה שלי מפניהם או אמתן אותה”.

על הסירוב שלו להתקפל בעת אזעקה: “זה קצת ילדותי, אני יודע, אבל אני לא מסוגל נפשית”, הוא אומר. “הרי כשיש אזעקה מתחילה כל הדרמה. ורבאק, אתה הרי עומד שם שעות, אז בדרמה תתקפל? אני מתבייש להתכופף. זה הג’וב שלי, לעמוד ולדבר בשלב הזה”.

לגבי הטענה שהוא משמש “דובר צה”ל” : “יש ביקורת ויש ללעוג, אני לא לועג. לא למפקד שכשל ולא לחייל שכשל. זה שמחבלים יוצאים ממנהרה וקוטלים אנשים במוצב והמוצב לא מגיב – זה נורא ואיום. אבל עכשיו הם הרוגים, אז מה, תשחט אותם עוד פעם באוזני הוריהם? צריך להיות בן אדם

” יש כאן חונטה של משטרת מחשבות. אסור לי לחשוב אחרת מהם, לאף אחד אסור לחשוב אחרת מהם. זה ככה כבר לאורך שנים. אבל זה לא מזיז אותי אפילו במילימטר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.