יש לכם רכב טרנטע? מחכים לכם בסיבוב!

על נהיגה ברכב מזהם שאינו מסומן בתווית יהיה קנס

בשנת 2008 חוקקה הכנסת את חוק אוויר נקי ובעקבותיו הותקנו תקנות שהתמקדו בחובות הרישוי לרכבים מזהמים ולזיהום אוויר בכלי רכב. ב-2018 הוסיפה ועדת הפנים והגנת הסביבה הסדרים המחייבים סימון של רכב מזהם בתווית, התקנת מסנני חלקיקים ברכב כבד ישן ואיסור על הסרת מסנן חלקיקים.

כעת מבקש שר המשפטים בהסכמת השרה להגנת הסביבה, לקבוע כעבירות קנס שתי עבירות לפי תקנות אוויר נקי. הסכומים אותם מוצע לקבוע לעבירות הקנס נמוכים במידה ניכרת מהסכום המקסימלי אותו ניתן לקבוע לפי החוק, והם תואמים עבירות מקבילות שנקבעו בצווי עבירות הקנס בנושאים דומים שנקבעו בעבר”.

לכן הוחלט כי על נהיגה ברכב מזהם שאינו מסומן בתווית יעמוד הקנס ליחיד על 500 ₪ לתאגיד-1,000 ₪ וכפל קנס לעבירה חוזרת. על הפעלת רכב כבד ישן ללא מסנן חלקיקים יעמוד הקנס ליחיד על 3,000, לתאגיד- 6,000 ועל עבירה חוזרת- כפל קנס.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כנסו..........

  .
  רק בלייקווד: שוטרים רקדו בחתונה החרדית.
  סרטון המגיע מלייקווד, מתעד שני שוטרים פדרליים שהוזעקו לחתונה חרדית בשל תלונות על רעש מצד שכנים, משתלבים בשמחה היהודית וקופצים במרכז רחבת הריקודים.

  https://www.kikar.co.il/364739.html

  הסיפור הנ”ל מזכיר לי מה שמספרים על האדמו”ר מהגה״ק מנאסויד זי״ע, שפעם אחת הלך ברחוב העיר בוקארעסט ביום שבת קודש כשהוא חבוש בשטריימל על ראשו, ובימים ההם היה מצב היהדות בעיר בוקארעסט בשפל המדרגה, והנה בעודו הולך ברחוב העיר, רץ אחריו איזה יהודי וגער בו לומר, דע לך הרב, שאתה עושה עכשיו חילול ד׳ עצום ונורא, בכך שאתה הולך ברחוב העיר חבוש בשטריימל בשבת קודש.

  השיבו הגה״ק מנאסויד שהיה איש חכם: הנה נא ידעתי מה נחשב אצלכם חילול ד’ ללכת בשבת קודש ברחוב עם שטריימל, עכשיו אולי תואיל בטובך לגלות לי הסוד, מה נקרא אצלכם קידוש השם? ענה האיש ואמר: אם חפץ הרב לדעת מה נקרא אצלינו קידוש ד’, אספר לך משהוא מדהים: “הנה אחד מהשכנים שלי עשה ברית מילה לבנו והוא כיבד את הכומר בסנדקאות” עכשיו אמור נא לי, האם אין זה קידוש ד’ גדול???????????…. עד כן הסיפור העצוב.

  ובעוונותינו הרבים כאשר נתבונן על פני העולם
  נראה שקצת מעין זה שכיח מאד בימינו,
  אשר בני אדם בקוצר דעתם אין יודעים לברר לעצמם
  מהו חילול ד׳ ומהו קידוש השם.

  יש אנשים שעושים מעשים חמורים ביותר (כמו הנ”ל, בלייקווד: שוטרים גוים גמורים רוקדים בחתונה החרדית) שגורמים לחילול שמו יתברך, באופן החמור ביותר רח״ל, ובכל זאת הם (המחותנים) מדמים לעצמם שבכך הם מקדשים שם שמים, וסבורים בלבם שמעשים אלו הם חובה וקדושה, וההכרח לעשותם כך, וחושבים כי רק בכך יהיה קיום ליהדות ח”ו. והוא רחום יכפר עון וגו ‘.

  וזהו אחד מהצרות הגדולים ביותר של דורנו, שישנם כאלו שאינם יודעים מה היא מצוה ומה היא עבירה, ומה מותר ומה אסור, מה צריך לעשות ומה לא. כך יש לך אדם שהוא בורר לעצמו לעשות איזה דבר איום ונורא רח״ל, ובנפשו ידמה שהוא עושה כעת מצוה גדולה אשר כל העולם כולו עומד עליו, ולעומת זאת יברר לעצמו לעשות איזה עבירה חמורה, כגון לשון הרע, רכילות, שקר, ליצנות וכמעשה הנ”ל, וכדומה, ואת זה יחשיב למצוה רבה??? חס ושלום.

  הגורם לכל זאת, הוא מיעוט לימוד התורה, כי כך הוא דרכו של יצר הרע לגרום לבני אדם שלא ללמוד תורה, ושוב יוכל להמיתם להפוך עבירה למצוה, ומצוה לעבירה. על זאת שנו חכמים (אבות ב, ה’) אין בור ירא חטא ולא עם הארץ חסיד, דהיינו שאסור לו לעם הארץ להתחסד כי עלול הוא לעשות מעשים חמורים ולחשוב שהוא עושה בכך חסידות גדולה רח”ל.

  “וְה֤וּא רַח֨וּם יְכַפֵּ֥ר עָוֺן֮ וְֽלֹא־יַֽ֫שְׁחִ֥ית וְ֭הִרְבָּה לְהָשִׁ֣יב אַפּ֑וֹ וְלֹא־יָ֝עִ֗יר כָּל־חֲמָתֽוֹ”

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב