שביעות רצון במפלגות החרדיות: “אישור התיקון לחוק הגיוס – הישג השיא שלנו בקדנציה הנוכחית”

עייפים אך מרוצים: הנציגים החרדים מסכמים בסיפוק את הדרך בה בוטל חוק הגיוס של ממשלת לפיד – בנט. ההחלטה על הימנעות מראיונות בנושא תיושם גם בתקופה הקרובה. הבוקר הודיעה ‘יש עתיד’ כי תעתור לבג”צ נגד אישור התיקון לחוק

הישג השיא של המפלגות החרדיות: לאחר מתחים, לחצים, עליות ומורדות, שחררו אמש הנציגים החרדים בכנסת אנחת רווחה נוכח אישור התיקון לחוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית.

במפלגות החרדיות מבהירים הבוקר כי ההחלטה שלא להתראיין לתקשורת – דגש על זו החילונית – בנושא תיושם גם בתקופה הקרובה. יחד עם זאת, מציינים הח”כים בשיחות שלא לייחוס את ההישג הגדול מבחינתם.

“זה לא רק האישור, אלא הדרך”, אומר הבוקר בכיר ב’יהדות התורה’. לטענתו, “העובדה כי הקריאות עברו במהירות רבה כל כך כך ובהסתה תקשורתית מינימלית כל כך – לא מובנת מאליה”.

הבכיר מעריך כי הגורם לכך הוא “המצב הביטחוני מחד וההתנהלות התקשורתית שלנו מאידך”.

בתוך כך, לאחר אישור התיקון לחוק הגיוס אמש במליאת הכנסת, הודיעה הבוקר מפלגת ‘יש עתיד’ כי תעתור לבג”צ נגד החוק.

“אופייה של המדינה הוא לא רק יהודי, אלא, הוא דמוקרטי – כזה אשר מעלה על נס את ערך השוויון, אשר כל כולו זכויות אדם אשר בצדן חובות אזרחיות…החוק ש’יש עתיד’ העבירה בקדנציה הקודמת הוא חוק היסטורי שמאגד את כולם תחת חוק אחד – חוק שירות בטחון. בג”ץ פסל בעבר את ‘חוק טל’ כיוון שאינו היה חוקתי, וביטול החוק לא יעבור את מבחן בג”ץ ורק יעודד פילוג ושסע בחברה הישראלית”, נכתב בעתירה.

את העתירה יגיש בשם המפלגה ח”כ אלעזר שטרן, ראש החץ שלה במאבק נגד פטור מגיוס לבחורי הישיבה.

כזכור, אמש בשעת לילה אישרה מליאת הכנסת את התיקונים לחוק השוויון בנטל שגיבשו החרדים, ברוב של 49 תומכים מול 36 מתנגדים. בין התיקונים שהוכנסו לחוק: הארכת תקופת ההסתגלות ל-6 שנים, ודחיית הסנקציות הפליליות על החרדיים שלא יתגייסו במקרה ובו הם לא יעמדו במכסות. כך בוטל למעשה החוק שנוסח בכנסת הקודמת.

ח”כ יואב קיש (ליכוד) החליט להימנע, אך היעדרות חברי הכנסת של הרשימה המשותפת הבטיחה את ניצחונה של הממשלה. כל ההסתייגויות שהוגשו לחוק – גם אלו שהציעו חברי כנסת מתוך הקואליציה – נדחו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.