כאב ראש בהריון: כיצד מטפלים?

כאבי ראש הן תופעה נפוצה בהריון, המתרחשת בשל שינויים הורמונליים, מחסור בנוזלים, ירידה בלחץ הדם ועוד. לפניך כל השיטות לטפל בבעיה רפואית זו בעת ההריון

מיגרנות וכאבי ראש הם תופעה נפוצה ושכיחה בעת הריון. הסיבות להופעת אותם כאבי ראשי הן שונות ומגוונות ולרוב אינן מסכנות. כאבי ראש בהריון מתרחשים לרוב כאשר האם לא צורכת מספיק נוזלים (לא שותה כראוי), שינויים הורמונליים שחווה האישה יכולה להגביר גם את שכיחות הופעתם של כאבי הראש ובמקרים נדירים כאבי הראש יכולים להעיד גם על מצבים מסכני חיים, כגון רעלת הריון, יתר לחץ דם, גלאוקומה ועוד.

כיצד מטפלים בכאבי ראש בהריון?

בעת הריון מותר לך ליטול תרופות לשכוך עוצמת הכאבים, אבל בניגוד לנשים שאינן בהריון, נשים הרות לא יכולות להשתמש בכל תרופה, מכיוונת שחלקן אסורות לשימוש בהריון. בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא הנשים שלך בטרם את נוטלת תרופה בהריון, גם היא מותרת לשימוש.

כאבי ראש: תרופות אסורות ומותרות לשימוש בהריון

נורופן היא תרופה שאין ליטול אותה כלל בהריון, היא עלולה לעכב את תהליך הלידה ויש לה גם השפעה שלילית על כלי הדם של העובר ומערכת הלב שלו.

אופטלגין היא תרופה שבטיחותה לא נקבעה עדיין. כיום ממליצים להשתמש בה כמה שפחות בשליש הראשון להריון ולא להשתמש בה באופן ממושך גם לאחר שליש זה.

אקמול היא תרופה המותרת לשימוש, אבל גם במקרה זה יש צורך להתייעץ עם הרופא ולא להפריז בשימוש.

שיטות נוספות לטיפול בכאבי ראש בהריון

– הקפידי לשתות הרבה מים

– השתדלי להיות רגועה, מצבי לחץ וחרדה מגבירים את הופעתם של כאבי הראש.

– הקפידי על תזונה מאוזנת, אם את לא מקפידה לאכול ארוחת בוקר ולאחר מכן מקפידה על ארוחות מסודרות – הדבר עלול לגרום לכאבי הראש להופיע. המלצת הרופאים היא לאכול ארוחות קטנות לאורך כל שעות היום, בכל שעתיים-שלוש.

– תנוחי ושתני כמו שצריך, אם את לא ישנה מספיק בלילה, עייפה מדי – הדבר עלול לגרום לכאבי ראש.

* במידה ואת סובלת לעתים קרובות מכאבי ראש בעת ההריון ו/או כאשר הם מלווים בתסמינים נוספים (טשטוש ראייה, שינויים בלחץ הדם ועוד) – יש לפנות מיד לרופא הנשים או המשפחה.

בכדי לדעת מה הן התרופות המותרות והאסורות לשימוש בהריון יש לפנות לאחד מהמרכזים הטרטולוגיים הפועלים בארץ:

הריופון: 9779309 – 08
אסף הרופא: 9779695 – 08
הדסה: 6243663 – 02 / 6243669 – 02
בלינסון: 9377474 – 03
מרכז למידע תרופתי: 9376911 – 03

לחצי כאן אל: מחשבון הריון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.