כוננות מירון: “הכניסה לאוטובוסים בלבד”

השנה לא תותר כניסת כלי רכב פרטיים לחניונים הסמוכים למירון בל”ג בעומר. בנוסף, הורדת הנוסעים והעליה מהשאטלים תהיה אך ורק בכניסה למירון.

לראשונה תהיה חלוקה בצבעים שונים לשלושה סוגי חניונים והסעים

משטרת ישראל  נערכת לקראת  חגיגות  הילולת הרשב”י במירון, והיא מפרסמת שורה של הנחיות חדשות לציבור הרחב.

השנה  לא תותר כניסת כלי רכב פרטיים לחניונים הסמוכים למירון בל”ג בעומר. בנוסף, הורדת הנוסעים והעליה מהשאטלים תהיה אך ורק בכניסה למירון.

לראשונה תהיה חלוקה בצבעים שונים לשלושה סוגי חניונים והסעים.

גם  השנה , לא תותר כלל הגעתם של כלי רכב פרטיים לאזור מירון מירון וכל התנועה לציונו של ר’ שמעון בר יוחאי בל”ג בעומר תעשה על ידי אוטובוסים בלבד.

” הפקנו את הלקחים מהשנה שעברה, ובעבודת מטה משותפת למשטרה ולמומחי תחבורה הוחלט השנה להמשיך את מודל התחבורה שבו כל מי שירצה להגיע למירון ישתמש רק באוטובוסים” אמר ניצב משנה אילן מור  מפקד יחידת זרוע מבצעית של אגף התנועה בשיחה עם כתבים מהעיתונות הדתית/חרדית.

נצ”מ מור ציין כי על פי הצפי  לחגיגות ל”ג בעומר במירון יגיעו מאות אלפי מבקרים שיתפרסו במהלך השבוע של ל”ג בעומר ובדגש על יום רביעי וחמישי.

נצ”מ מור סקר את הסדרי התנועה וציין כי השנה  תינתן עדיפות בהיבטי התנועה לתחבורה ציבורית. בהתייחסו להגעה מערים שונות בארץ למירון אמר כי ” החוגגים יוסעו להילולה בהר מירון מערים בכל רחבי הארץ בתשלום, באמצעות קווים סדירים ע”י חברות ההסעה.

עיקרי התוכנית כפי שהוצגו הינם: שיפור משמעותי של שירות לציבור. הגברת הבטיחות של החוגגים (נסיעה בתחבורה ציבורית מפוקחת).

“פיזור סיכונים” בעת עומס קהל בשעות השיא. הכוונה ברורה ואפקטיבית של קהל מבקרים לתחנות איסוף/ טרמינלים

שמירה על עיקרון ההפרדה בין הולכי הרגל לבין תנועת כלי הרכב בחניונים ובצירים.

נצ”מ מור ציין והדגיש כי השנה: תינתן עדיפות בהיבטי התנועה לתחבורה ציבורית שבשליטה ופיקוח משרד התחבורה (אוטובוסים) לשם כך יוקם חפ”ק של משרד התחבורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.