כחלון: “לא מקבל את נתוני התמותה מעישון”; גליק: “הוא ממשיך לצפצף על כולם”

בראיון למנדי ריזל ב’רדיו 101.5′ אמר כחלון, בהתייחסות ראשונה לנושא: “אני מצטער על המהלך שלו. יש לנו מדיניות ברורה שלא מעלים מיסים. מס על סיגריות זה מס רגרסיבי שפוגע בדר”כ בצעירים ובחלשים”.

שר האוצר משה כחלון אומר כי למרות שביתת הרעב של חבר-הכנסת יהודה גליק מ’הליכוד’, בדרישה להעלות את המס על טבק לגלגול – הוא לא יאפשר זאת.

בראיון למנדי ריזל ב’רדיו 101.5′ אמר כחלון, בהתייחסות ראשונה לנושא: “אני מצטער על המהלך שלו. יש לנו מדיניות ברורה שלא מעלים מיסים. מס על סיגריות זה מס רגרסיבי שפוגע בדר”כ בצעירים ובחלשים”.

כאשר נשאל על טענות גליק ולפיה מתים בישראל מידי שנה 8,000 בני אדם בשל עישון סיגריות, השיב כחלון: “אני לא מקבל את הנתונים. מיותר לשבות רעב, כי גם הדלק מזהם וגם הזיהומים בבתי החולים גורמים למוות, אי אפשר לשבות רעב על כל דבר שמזהם או גורם לתחלואה”

ח”כ גליק מסר בתגובה: “כחלון ממשיך לצפצף על כולם, לפגוע בשכבות החלשות, והפעם גם להכחיש את הנתונים הרשמיים של משרד הבריאות. מה שפוגע בצעירים ובשכבות החלשות זה העישון ולא המס.

מידי יום נכנסים עוד אלף ילדים ובני נוער למעגל המעשנים וגיל התחלת העישון ממשיך לרדת והגיע לגיל 13.

מי שפוגע בשכבות החלשות הוא שר האוצר שבאטימות לבו מסרב להקשיב להמלצת ראש רשות המיסים וסגן שר האוצר ופועל נגד דרישת משרד הבריאות, מבקר המדינה, וועדת הכספים, וועדת העבודה הרווחה והבריאות, הוועדה למלחמה בנגע הסמים, ארגון הבריאות העולמי ליישם את החלטת הממשלה מ2013 ובכך לפעול לצמצום המוות ההמוני מעישון ולמניעת כניסת בני נוער למעגל ההתמכרות והמוות”

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הכחשת נזקי העישון

    כאשר שואלים את השרים מדוע אינם מטפילים בזיהום האוויר המסרטן בחיפה, הם עונים כי לא בטוח כלל שזה זיהום גורם לסרטן – זה אולי בכלל בגלל שבאיזור יש יותר מעשנים. כאשר מדברים על עישון הם פתאום אומרים שלא צריך לעשות כלום כי גם מזיהום אוויר מתים.

    כך עובדת שיטה של הכחשת נזקי העישון והכחשת נזקי הזיהום , הם שלובים זה בזה עם המושחתים שלא רוצים לעשות דבר כי הם חברים של המזהמים ושל חברות הטבק. הם מעדיפים לקבור 2700 ישראלים בשנה שמתים מזיהום אוויר ולקבור 8000 ישראלים שמתים מעישון – ובלבד שלא לפתח אומץ לב ציבורי והנהגה. הון שלטון עולם תחתון במובן המילולי של המילה.

    האזרח דרור |
    הגב