כיכר ספרא גועשת ורועשת • בקליינע

אבי בלום מתביית ברחובות, ‘קול ברמה’ במיזם קולולם עצבני, גרייבר לא מתארס, העוזר החרדי של ליצמן מככב בסדרה החדשה, מרדכי בן דוד מצלם, ידידיה מאיר מתעד ועמי מיימון מתעופף. ‘בקליינע’ מתחיל את השנה עם מדור סוער במיוחד

בשעה שעשרות עיתונאים חרדים יושבים על המקלדות בכדי להביא לדפוס את הכתבות האחרונות של מגזין החג, ולאחר שביקש סליחה מכל מי שנפגע, בקליינע מתיישב לכתוב לכם את החדשות הקטנות בין כסה לעשור, כמובן, בלי לפגוע.

לבקליינע נודע כי באחד השבועונים החרדים שוקדים על הכנת כתבה ייחודית שטרם נראתה במדיה החרדית. יש להם אומץ… ‘משפחה’ גם כינס את בכירי הפרשנים הפוליטיים, בהם שלום ירושלמי, לשיחה עם יוסי אליטוב. אומרים שהיו ניצוצות. גם ב’אקטואליק’ וביתר האתרים שוקדים ברגעים אלה על הפרויקטים האחרונים שיתפרסמו במגזין החג, בקליינע עצמו שניסה לקושש שיחה עם העיתונאים הבכירים, שמע אותם מתוחים “כמו קפיץ” בשל ההכנות הקדחתניות.

ומכאן ליתר החדשות: חשבנו שבימים שבין יום כיפור לסוכות, יהיו ימי שקט בכיכר ספרא בירושלים, אך מסתבר שלא: מלבד ההכרעות של הרגע האחרון אודות המועמד החרדי לראשות העיר, הכיכר גועשת ורועשת סביב אנשיו של נציג ציבור מכיכר ספרא שהלכו ותדרכו שני עיתונאים כנגד חבר מועצה מכהן בספרא. ואם לא די בכך, שבוע אחרי, כבר ניתן לראות ראיון באחד העיתונים של איש שקשור בסיפור.

אך בכך לא תמו הסיפורים: 2 עיתונאים חרדים החלו השבוע בהתקפה כנגד סגן ראש עיריית ירושלים צביקה כהן. הרקע לכך, פגיעה במוסד הלימודים בהם לומדים ילדיהם בעיר, באמצעות העברת 2 כיתות משם לרשת מתחרה.

מי שכן פרסם ראיון עם יו”ר ש”ס בי-ם צביקה כהן, הוא העיתונאי רפי פרלשטיין שמספק מהאחרון שורה של הבטחות בנושא אפליית הבנות הספרדיות. תיכף  נשוב לרפי.

בחמישי שעבר, כל הברנז’ה הגיעה למסעדת רודריגז בירושלים להרמת כוסית עם המועמד החרדי יוסי דייטש (בכל סיטואציה מנצח!), שם סעדו וטעמו ממבחר הבשרים והקינוחים. המרוכזים שבהם התפלפלו עם ראש מערך ההסברה,וגם עם האסטרטג מני גירא, על הסיכויים. וכמובן, לא הכל ניתן לחשוף מאותה פגישה אנונימית. בקליינע מסתפק בכמה תמונות שתיעד בין ההפסקות לקינוחים.

ובאותה שעה שכל העיתונאים שמעו מדייטש על הסיכויים שלו לזכות בבחירות, ליל שישי, הגר”ב סלוביציק ישב עם אריה דרעי בעניין עיריית ירושלים. במהלך הפגישה אמר, שעל פי הסקרים שדגל הזמינו, הם שוקלים שלא לתמוך בדייטש ולהעביר את התמיכה לליאון. אלא שמאז כבר העברו הרבה מים בערוצי הנחל של רשב”ם-ראב”ד, שם כנראה חושבים דווקא ללכת על יוסי דייטש. המתדרך יוסף חים כלף נאלץ לעבוד שעות נוספות בציר רשב”ם בניסיון להביא לתמיכה בליאון.

בשישי בבוקר, הגיעו עשרות אנשי ברנז’ה לאולמי בית ישראל בכדי לאחל מזל טוב לאיש היח”צ אבי יוספי לרגל היכנס בנו לבריתו של אברהם אבינו. בקליינע שהגיע על הקסקס, תיעד מספר עיתונאים מדסקסים.

 

העיתונאי רפי פרלשטיין (הבטחנו שנחזור אליו!) מתזז מעצרת בחירות אחת למשנה. בחמישי הוא נצפה משוחח עם המועמדת רחל עזריה שרמזה על כוונתה להסיר את מועמדותה.

 

ובינתיים, לבקליינע נודע כי המועמד החילוני עופר ברקוביץ הגיע בליל שישי שעבר לצ’ולנטיה יחד עם אנשיו. הנ”ל הרביץ את משנתו, אך אויה, לאחר מכן יצא משם מבלי לשלם. אנשי ברקוביץ טוענים, שאחד מהם שילם על גם הצלחת של עופר עצמו. השאלה היא רק מי שילם על האוכל של אנשיו…

ואחרון לספרא, חבר מועצת העיר ישראל קלרמן נצפה השבוע בשיחה עם צביקה כהן.

 

משום מה, הרבה אנשי ברנז’ה בחרו שלא לטוס לאומן. מי שכן תועד הוא העיתונאי ידידיה מאיר שנצפה מתעד את אווירת החג ערב יום הדין .

 


וגם האח, האמרגן אביגדור מאיר, נראה באומן כשהוא מפקד על קובי ברומר שנותר בארץ.

 

קבוצת חסידי ברסלב הגיעו למלון פאלאס החדש של ר’ אברהם שפירא מחשובי קהילת ברסלב מודיעין עילית, ביו היתר נצפו חבר מועצת עיריית מודיעין עילית, נחמן ניימן.

ובעוד רבבות ברסלבאים חוגגים באומן, עמי מימון, שר השמחה של קול ברמה וחב”דניק שכמותו, נצפה דווקא ב-770 בניו יורק.

 

העיתונאי אלי ביתאן טס לפריז ועבר בין אתרי העתיקות הרבים הפזורים בחבל הארץ השופעת קתדרלות. הנה אחת מהם.

קצת לענייני מוזיקה:

לקראת מופע ההשקה החגיגי להשקת אלבומו החדש של יעקב שוואקי בהיכל התרבות ת”א, פורסם אתמול במוסף החדשות של “ישראל היום” עמוד שלם על המופע כחלק מקמפיין יוקרתי ומושקע שמנוהל ע”י ההפקה.
שרון דניאל, המפיק, זו התשובה לעיתונים החרדים שלא מפרסמים הופעות וערבי שירה?
“אנחנו מזמינים את עם ישראל על כל גווניו להשתתף במופע החדש בחול המועד סוכות”.

ובניגוד לאתרים החרדים והדת”ל השונים שמהרו לדווח בערב שבת על אשפוזו של ד”ר מרדכי סובול בעקבות אירוע מוחי, בקליינע המתין בסבלנות וקרא תהילים עם החברים המודאגים בקבוצות החזנות והתעשייה.
ועכשיו לפרטים היותר מדוייקים: סובול מאושפז בכלל באטלנטה ולא בניו יורק כפי שנכתב בשאר המקומות, בנו אופיר ששהה בראש השנה בסן דייגו הגיע בסופ”ש לשהות לצד אביו בבית החולים.
לינק לקריאת תהילים משותפת לזכות מרדכי בן זיסלה כאן> http://tehilimyahad.com/mr.jsp?r=MUd8c48rU5o

ברכת מזל טוב לזמר והחזן ר’ יחיאל ליכטיגר לרגל הולדת בתו בשעטו”מ.

 

 

זוכרים את המופע המשותף של מרדכי בן דוד ואברהם פריד שהיה אמור להתקיים עם “קול חי” ופרויקט ועתה כתבו לכם של ש”ס מיד אחרי סוכות בארנה בירושלים? אז קבלו ביטול. מחוסר תקציב מספק, האירוע ירד ולא יתקיים לבסוף. ובבניין ירושלים תנוחמו.

אבל הבשורה החמה והצעקה הבאה של חול המועד, מגיעה דווקא מבית ‘קול ברמה’: “ישיבישיר”, מיזם שירת ההמונים של ‘קול ברמה’ ומופע 100 שנה למוזיקה היהודית – יתקיים ביום שישי י”ט בתשרי תשע”ט 28.9.18 בבנייני האומה.
בחלקו הראשון של האירוע אלפי משתתפים ילמדו ויבצעו שיר אחד לכבודה של ירושלים בהדרכת המאסטרו יואלי דיקמן.  המופע יצולם לקליפ איכותי ומושקע. בחלק השני של האירוע יתקיים מופע ראשון וייחודי מסוגו בסימן 100 שנה למוזיקה היהודית. גדולי הזמר החסידי והמזרחי יבצעו מחרוזות המורכבות  מרשימת 100 שירים שעיצבו את פס הקול של המוזיקה היהודית- חסידית. שירים שנבחרו במהלך השנה בתוכנית הרדיו של מאסטרו יואלי דיקמן המשודרת מידי יום ברדיו קול ברמה. כל השירים עובדו מחדש עד לתוצאה המושלמת.

בתיעוד הבא תבחרו אתם: מי מצלם את מי? ליפא את מרדכי בן דוד או מרדכי בן דוד את ליפא?

שבוע עמוס של מופעים ומעמדי סליחות בכל רחבי הארץ עבר על הזמר והפייטן משה לוק. כשהשיא הגיע בסוף השבוע, ביום רביעי במעמד סליחות מיוחד ומרגש בבית הנשיא ביחד עם דוד ד’אור, בהשתתפות כבוד נשיא המדינה מר ראובן ריבלין אישי ציבור ובני הבית. ובחמישי בציונו של שמואל הנביא במעמד הראשון לציון הגאון הרב משה-שלמה עמאר שליט”א.

זוכרים שתיעדנו לכם את הבית החדש של הפרשן הפוליטי של קו עיתונות? אז מסתבר שאבי בלום ממשיך להתביית ברחובות. חדי העין יראו גם את הספר הגורי שיצא תחת ידיו הישר לתיק המשרדי.

 

ולרגל השנה החדשה הצלם שלומי כהן הצטייד במצלמה חדשה – מארק 4.

 

הכוכב החרדי אלימלך זילברשלג, הנחה בשבוע שעבר את טקסי פרסי הלילה של סמינרוף בתל אביב, עם לא פחות מאשר – שומו שמים – ידוענית חילונית עד מאד.

וכוכב הנדל”ן שוקי סלומון ממשיך בהכנות הקדחתניות שלו ליום הדין. והשבוע הוא תועד כשהוא רוכש מחזורים אצל רובינשטיין ברבי עקיבא. היה זה זמן קצר לאחר שחזר מראש השנה עם החבר’ה בבודפשט.

הצלם שוקי לרר, לעומתו, תועד כשהוא סוגר פרטים אחרונים לאירועי סוכות.

עם השקית המיתולוגית שנמצאת תדיר בידיו
אם תתאמצו תזהו את הצלם משוטט

גם יו”ר הליכוד בבני ברק, יעקב וידר, נצפה אמש כשהוא מתארגן לשבת

 

גם משולם נהרי ואלון בן דוד ערכו שופינג לחג

זוכרים את ברוידא מ’אוטונומיות’ החדש? ובכן, ברוידא הזכיר את שמו של מוטי בבצ’יק. גם הוא מכיר את בבצ’יק…

 

אפרופו הסדרה האמורה על חרדים, גם חיים שלמה מאייעס, שעבר לאחרונה למשרד הפקות חדש, היה מרוצה משילוב שירו “אדון עולם” בסדרה.

מרדכי בוכניק, מר עולם וישראל לשעבר והבעלים של מכון הכושר פאוור ג׳ים, יצא השבוע לבדוק מכשור נינג׳ה מיוחד עבור החדר כושר בגבעת שאול.
האם בקרוב יהוה מתחם נינג׳ה למגזר החרדי? ימים יגידו.

ערב יום הדין עלה הצלם בעריש פילמר למעונו של מרן הגרח קנייבסקי

 

הנכד של מרן ויו”ר יחד בירושלים, יוני יוסף, נפגש בליל שישי עם רונן מושייב יור יחד ברמלה.

 

ובמכון מור, בתום עבודת וידיאו ייחודית, העיתונאי משה גלסנר תקע נשיקה לאיש הטכני של הרדיו דניאל פרץ.

 

וברחוב הירקון, אשר גריבר נצפה נח באמצע השידור. שידור אמרנו ולא שידוך. כי גם על זה היו שמועות השבוע, שהוא התארס. לבינתיים הוא דווקא מכחיש.

 

ועד כאן להשבוע. גמר חתימה טובה לכל הגולשים!

אהבתם? עשו לנו לייק!

ראיתם ‘סלב’ חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: [email protected] או לשלוח לווטסאפ 058-4742968– סודיות מובטחת

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.