כינו חרדי מיסיונר – ויפצו ב-40.000

בנוסף קבע בית המשפט כי בית הדין ודייניו יפצו את הרב קלוגר בגין הנזקים שגרמו לו ובגין הוצאת דיבה בסך של כ- 40,000 ש”ח, שעה שפרסמו עליו שהוא מסיונר.

בפסק דינו של בית משפט השלום בירושלים נפסק אתמול כי, בית הדין לממונות וליוחסין בירושלים בראשות הרבנים אברהם דב לווין, מרדכי אייכלר ודוד יהושוע קניג, יפרסמו מכתב התנצלות חתום בחתימת הדיינים על נייר רשמי של בית הדין ובו הדיינים מתנצלים, מסבירים ומבהירים כי מעולם לא פרסמו דבר בעניינו של הרב קלוגר, כי הפרסומים שנעשו בשמם הם מזויפים, וכי הם מבקשים שלא לפעול כלפי התובע מכוח אותם פרסומים ומצרים על הפגיעה בו.

בנוסף קבע בית המשפט כי בית הדין ודייניו יפצו את הרב קלוגר בגין הנזקים שגרמו לו ובגין הוצאת דיבה בסך של כ- 40,000 ש”ח, שעה שפרסמו עליו שהוא מסיונר.

תחילתו של הסיפור בתחילת שנת 2010 עת עלתה טענה הזויה כי כת מסיונרית פדופילית נוצרית מעבירה יהודים על דתם לדת הנוצרית.

כחלק מהסיפור נטען כי קיימות מנהרות תת קרקעיות בין שכונת נחלאות בירושלים לעיר העתיקה וכי כמרים נוצריים חוטפים קטינים ואונסים אותם לצורך פולחן דתי.

הטענות ההזויות הגיעו לבית הדין לדיני ממונות ויוחסין בירושלים של הרבנים לוין, אייכלר וקניג שהחליטו לדון בעניין של ש.פ. גרת צדק ויהודיה כשרה שנטען לגביה שהיא חברה בכת הנוצרית הנ״ל.

גברת ש.פ. פנתה לעזרת המומחה לכתות והפעיל במאבק במיסיון מזה עשרות שנים הרב בנימין קלוגר בטענה שזה יעיד לטובתה. אולם, אז החליט בית הדין הנ״ל שלא לזמנו לעדות וחמור מכך אף רמז בפסק הדין כי הרב קלוגר מיד לאחים חשוד בעצמו במסיונריות ואינו כשר להעיד.

לאחר שכל ניסיונות הרב קלוגר להניא את בית הדין מלפרסם עליו שקרים אלו שגרמו לו נזקים רבים בקהילתו ובפרנסתו, הגיש הרב קלוגר באמצעות עורכי הדין יואב ללום, ראובן ביטון ומאיר כהן זדה ממשרד עורכי הדין יואב ללום ושות’, תביעת דיבה כנגד בית הדין ודייניו.

עורכי הדין יואב ללום ראובן ביטון ומאיר כהן זדה מסרו בתגובה: חבל שבית הדין לדיני ממונות בירושלים אינו מקיים את ההלכה של שמוע בין אחיכם ושפטתם צדק״ ומפרסם בדיות ובדותות שגרמו לרב קלוגר ולמשפחתו סבל רב ביותר ונזקים ממוניים קשים ביותר וסירב לתקנם למרות פניות רבות שהעמידו אותו על טעותו הקשה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למגיב מס'1

  לא רק שאתה מדבר שטויות אלא המבשר הרחיב על כנס נגד המיסיון של יד לאחים שבו קלוגר היה אחד הדוברים המרכזים.

  אורי ס. |
  הגב
 2. קלוגר המסיונר השקרן

  קלוגר הינו בעל קשרים הדוקים עם גורמי נצרות רבים, ומשכך גורש גם מארגון יד לאחים.
  הדבר פורסם בהרחבה בעיתון המבשר ביום חמישי 30/05/2019.
  ועצם הליכתו עם יואב ללום ומימון הקרן החדשה לישראל מוכיחות את פרצופו האמיתי.

  אבי אלוני |
  הגב