כיצד נערכים במד”א? מגן דוד אדום בשיתוף משטרת ישראל יאבטחו את ההלויה

מגן דוד אדום בשיתוף משטרת ישראל יאבטחו את הלוויתו של מרן הגר”ע יוסף זצ”ל בכוחות מתוגברים שהגיעו מכל רחבי הארץ * אלפי כונני מד”א וארגוני ההצלה הכפופים לה יאבטחו את מאות אלפי המשתתפים * מנכ”ל מד”א רמ”ג אלי בין: “כוחות מד”א ערוכים להעניק סיוע בעת מסע ההלוויה בכל הצירים והרחובות. אני קורא לציבור להתקשר למוקד 101 בכל אירוע חירום”

פטירתו של פוסק הדור מרן הגר”ע יוסף זצ”ל הורידה אבל כבד על העולם היהודי כשמאות אלפים עוזבים הכול ומגיעים לחלוק לפוסק הדור והדרו כבוד אחרון. על פי ההערכות צפויים ליטול חלק למעלה ממיליון איש בהלוויה והיא צפויה להיות ההלוויה הגדולה בישראל מאז ומעולם.

במגן דוד אדום בישראל החלו עם קבלת ההודעה על פטירתו של מרן הגר”ע יוסף זצ”ל, בהכנות ובתיאומים לקראת מסע ההלוויה ההמוני, וזאת בפקודת ובהוראת משטרת ישראל. במד”א הוקם חפ”ק וחדר מצב במטה מד”א במרחב ירושלים, שם מתכנסים ראשי ובכירי מד”א על מנת לארגן את כל מסע ההלוויה ופריסת הכוחות בשטח. בנוסף לכך נציגי מד”א השתתפו בהערכת המצב עם משטרת ירושלים למען יאובטחו מאות אלפי המשתתפים באופן מקסימאלי.

מאות מתנדבי מד”א ממרחב ירושלים ועוד מאות נוספים מבני ברק, בית שמש, ביתר, אלעד, פתח תקוה, מודיעין עילית, רחובות, כפר חב”ד ואשדוד מגיעים לירושלים ונוטלים חלק במבצע האבטחה המורכב במסע הלוויה.

האבטחה כוללת מתנדבים, חובשים, כוננים ופרמדיקים מטעם מד”א שמתפרסים לאורך כל הציר שבו נערכת ההלוויה. כוחות מד”א בשיתוף הארגונים: הצלה גוש דן, צוות הצלה ירושלים, הצלה מודיעין עילית, הצלה בית שמש, הצלה ביתר, הצלה רחובות, הצלה כפר חב”ד והצלה דרום מתפרסים לאורך הציר בעשרות אמבולנסים, אופנועים, נט”ן, אט”ן וג’יפים, כשהם ערוכים להעניק מענה ראשוני לנזקקים לטיפול הרפואי. מאות המתנדבים, הן המקומיים כמו גם הכוננים שהגיעו מכל רחבי הארץ יתרכזו במטה מד”א במרחב ירושלים, שם יקבלו הנחיות ברורות על פקודת המבצע ומשם ישובצו ויצוותו לשטח, כשכוחות מד”א נפרסים בכל הצירים והרחובות שבהם עוברת מסע ההלוויה.

שני רכבי החפ”ק החדשניים והמשוכללים של מד”א יוצבו במסע ההלוויה כשמשם ינוקזו הפניות שיתקבלו במוקד 101 במהלך ההלוויה. צוות החפ”ק יעקוב באמצעות המצלמות על כל נקודה ונקודה באון ליין ויכוון את הכוננים לעבר מוקדי ההתרחשויות.

במקביל הוצב מסוק מד”א במצב היכון על מנת להשתתף בפינוי במידה ויידרש.

 על מבצע האבטחה הגדול יפקדו בכירי מד”א ובשיתוף פעולה וסינדיקציה עם בכירי המשטרה וקברניטי העירייה.

במד”א מבקשים מהציבור להצטייד בשתיה מספקת ולהישמע להוראות כוחות החירום, ובכל אירוע להתקשר למוקד 101.

מנכ”ל מד”א רמ”ג אלי בין: “עם קבלת ההודעה המצערת על פטירתו של פוסק הדור מרן הרב עובדיה יוסף קיימנו הערכות מצב משותפות עם משטרת ישראל וגיבשנו את תוכנית האבטחה להלוויה שצפויה להיות הגדולה בישראל. הנחיתי את מד”א להעלות את הכוננות במרחב ירושלים ובמקביל לטפל באירועים שבשיגרה. כוחות מד”א יהיו פרוסים בכל הצירים והנקודות בהם תעבור מסע ההלוויה ועד למעמד הקבורה. אני קורא לציבור להשמע להוראות כוחות הבטחון ובכל אירוע חירום לפנות למוקד 101”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.