כך חשף הסוכן מאות אלפי שטרות מזויפים

פעילות ממוקדת של המשטרה במהלכה הופעל שוטר סמוי, סיכלה הפצתם של מאות אלפי שקלים בשטרות מזויפים – 7 חשודים נעצרו ונתפס הציוד ששימש לזיוף השטרות

פעילות ממוקדת של המשטרה במהלכה הופעל שוטר סמוי, סיכלה הפצתם של מאות אלפי שקלים בשטרות מזויפים – 7 חשודים נעצרו ונתפס הציוד ששימש לזיוף השטרות.

“משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים של פשיעה כלכלית חמורה הפוגעים במשק הישראלי ובאזרחים הנורמטיביים.”

במסגרת פעילותה הממוקדת של המשטרה כנגד פשיעה כלכלית חמורה, התנהלה במשטרה חקירה סמויה, כנגד זוג (גבר ואישה) תושבי הדרום שעפ”י החשד מייצרים ומפיצים שטרות כסף מזויפים ע”י מכירתם.

במסגרת החקירה הסמויה, הפעילה היחידה המרכזית של המשטרה שוטר סמוי, שבאמצעות מגוון שיטות והכוונה ממוקדת, הצליח לרכוש את אמונו של החשוד העיקרי שהציג עצמו כמי שמוכר את השטרות המזויפים.

במשך מספר עסקאות שבוצעו באזור ירושלים ע”י הסוכן המשטרתי והחשוד, הצליח הסוכן לרכוש מהחשוד מאות אלפי שקלים בשטרות מזויפים, וזאת תמורת כמה אלפי שקלים.

במהלך העסקה האחרונה שהתבצעה ביום ה’ (31.5), רכש הסוכן המשטרתי מהחשוד כ – 150 אלף ₪ בשטרות מזויפים, ועם מתן האות פעלו בלשי המשטרה ועצרו את החשוד (28).

בת זוגו (22) של החשוד נעצרה אף היא עת פשיטת בלשי המשטרה על ביתם שבדרום, שם נתפסה המעבדה והציוד ששימש את החשודים לזיוף השטרות, ובו דפים להדפסה, דיו, מדפסות וכלי חיתוך.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה בחשד ליצור, הפצה וזיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות.

על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו, פעלו לייצור, העברה, הפצה והחדרה של השטרות המזויפים בעלי ערך של 50 ₪, 100 ₪ ו-200 ₪ למשק הישראלי.

עוד נעצרו 5 חשודים נוספים שעפ”י החשד נקשרו עם הזוג בעסקאות נוספות ושוחררו אמש לאחר שהוארך מעצרם ביום ה’.

זוג החשודים הובא בפני בית המשפט שהאריך מעצרם עד לתאריך 7.6.18.

במשטרה ציינו, הפעילות הממוקדת והמתוכננת של המשטרה במהלכה הופעל השוטר הסמוי, סיכלה המשך הפצתם של מאות אלפי שקלים בשטרות מזויפים לשוק הכלכלי בישראלי ומעצרם של החשודים.
עבירות אלו עלולות לפגוע באופן קשה הן באזרח משלם המיסים, הן בכלכלת המדינה ושוק ההון והן במטבע השקל של מדינת ישראל, ובכך לגרום להפסדים כספיים רבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.