כך לכד חיים אתגר את הנוכלת שהתחזתה לחרדית ועקצה רב במליונים. צפו

בלי בושה: הוציאה מיליונים מקורבנותיה – וביזבזה אותם על קניות ומסעדות. כך נלכדה ע”י העיתונאי חיים אתגר שהציג את עצמו כמתחזה וכך לכד את המתחזה הנוכלת. צפו בתחקיר מהסרטים באדיבות מאקו

כתב אישום חמור הוגש אתמול נגד בת שבע לוי, תושבת גבעת זאב בת 68, זאת לאחר שהתחזתה לחרדית חוזרת בתשובה והציגה מצגי שווא בפני המתלוננים. כתב האישום מייחס לנאשמת עבירות של קבלת דבר במרמה, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ואיומים.

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו”ד תמר איבלמן, בין השנים 2021-2008 נהגה הנאשמת להציג מצגי שווא שונים בפני אנשים רבים, על פי רוב נהגה להציג את עצמה כצעירה כבת 20 בשם אפרת לוי אשר עובדת ברשות השידור. בעניינו של אחד המתלוננים יצרה קשר טלפוני יומיומי קרוב בו הציגה את עצמה כמי שמנסה להתחזק ולהתקרב לדת ביודעה כי מדובר באדם בעל אורח חיים חרדי.

בדרך זו רכשה את אמונו ונוצר קשר קרוב בו החלה לבקש ממנו מימון לשכר דירה, סיוע ללימודים ובהוצאות פרטיות. לאחר שהציגה בפניו מצגי שווא מתמשכים בנוגע לזהותה, מצבה האישי והמשפחתי ולכך שנקלעה לקשיים כלכליים בעקבות התקרבותה לדת הצליחה הנאשמת להביא את המתלונן למצב בו הוא מממן ומכלכל אותה באופן מלא במשך למעלה מ-10 שנים. בדרך זו הנאשמת קיבלה במרמה מהמתלונן למעלה ממיליון שקלים.

“הרגשתי שהקדוש ברוך הוא נתן לי שליחות – לקרב אותה לדת”, סיפר הרב בתוכנית “המתחזים”, “היא נתנה לי להרגיש כאילו אני האבא הרוחני שלה, קראה לי המון פעמים ‘אבא שלי’. חילוני לא יבין את זה, זאת תחושה עילאית”.

אפרת, שהפכה לפרויקט אישי עבור הרב, נהגה לבקש ממנו גם סיוע כלכלי. “היא סיפרה שבעבודה שלה רוצים שהיא תעבוד גם בשבת, ולכן הייתה צריכה לעזוב. דרשו ממנה פיצוי על הפרת חוזה, 30 אלף שקל. הרגשתי אחריות, שאני חייב לעזור לה. העברתי לה כסף. היא התרגשה מאוד והבטיחה שתחזיר לי”.

בנוסף, אף לאחר שנודע דבר התחזותה במסגרת תכנית התחקירים “המתחזים”, הנאשמת פעלה שוב באופן זהה כאשר פנתה לאדם נוסף גם הוא בעל אורח חיים חרדי והוציאה ממנו באופן דומה כספים בסך של כ-20 אלף שקלים, תוך שהיא מציגה עצמה כבחורה צעירה בשם אפרת המתקרבת לדת ונקלעה לקשיים כלכליים.

עורך דינה של בת שבע לוי מסר בתגובה: “הדוברים בכתבה ניהלו קשר טלפוני אפלטוני עם גברת לוי, במהלכו סיפקו לעצמם את כל מאוויהם הנסתרים והפיקו מהשיחות רווח אישי על פי בקשתם, ללא כל תנאי מצידה. השיחות היו אישיות ונגעו לעניינים, שמצנעת הפרט אין לפרט, של כל הצדדים הנוגעים לדבר. תמורת שיחות הנפש והאוזן הקשבת של גברת לוי, ביקשו הדוברים לסייע לה, כאשר הייתה במצוקה כלכלית, וכך עשו. שוב, ללא כל תנאי מצידה. יצויין, כי גם הגברים עצמם הציגו עצמם בתחילת הקשר בשמות בדויים. על כן, אין מדובר בעניין פלילי ואין לדוברים אלא לבוא בטענות לעצמם. בעניין טענות “בעלי עסקים” על “התחזות”, איננו מוצאים להתייחס לטענות בעלמא”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מטוררףףףף

    יש לו כמה תחקירים הזויים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב