כך משתמשים נגדכם במידע שמסרתם ברשתות החברתיות – וידאו מטריד

שאנחנו מורידים אפליקציות, תוכנה למחשב, נרשמים לרשת חברתית או סתם בהפעלה הראשונה של טלפון חכם – אנו מגיעים לשלב הזה שאנחנו חייבים לעבור בדרך לשימוש היום יומי.
אם אתם מקדישים זמן לאותיות הקטנות ולניסוחים המסובכים הם כנראה מעטים. “אם הייתם קוראים כל דבר אותו אישרתם, זה היה לוקח לכם חודש עבודה מלא בכל שנה”, נטען בסרט החדש “אני מסכים לתנאי השימוש”.
מה בעצם נמצא שם ועל מה אנחנו מוותרים כשאנחנו מסכימים להתחבר לשירות כזה או אחר? קולין הובק, במאי הסרט התיעודי  ניסה לבדוק מה באמת כתוב באותיות הקטנות.
“ארגון ה-FBI האמריקני וה-NSA יוצאים נשכרים מכך שהמודל העסקי של גוגל ופייסבוק מבוסס על איסוף מידע מהמשתמש. כי זה הופך את העבודה שלהם לקלה הרבה יותר”, הסביר הבמאי הובק.
אחד הסעיפים מתיר לחברות לעשות שימוש בפרטינו האישיים,  אולם בחיים כמו בחיים למדנו על על בשרנו כמו בפרשת המעקבים שנחשפה לאחרונה בארצות הברית, זה לא נעצר שם.

אדוארד סנואודן שנמלט לרוסיה, חשף שגם סוכנויות ביטחון עושות שימוש על גבנו, הצרכנים.

השאלה: מהו המידע שחברות אוגרות עלינו? סטודנט באוסטריה החליט לחקור והצליב מידע, יחד עם “פייסבוק” במדינתו, והחברה בסופו של דבר השתכנעה והעבירה לידיו את החומר – יותר מאלף עמודים.
“אני חבר בפייסבוק 3 שנים, אך מה שמעניין הוא למעשה שלא הייתי כל כך פעיל. העליתי משהו בערך פעם בשבוע”, סיפר מקס שרמס, הסטודנט מאוסטריה.
וכך, חיפוש פשוט במחשב עשוי לפתוח תיבת פנדורה. “תוך כמה דקות אפשר להבין עבור מי אנשים הצביעו, אילו בעיות פסיכולוגיות יש להם. על ידי שימוש בשירות הזה לזמן כל כך קצר, גוף הנתונים שהצטבר עלי הוא גדול יותר ממה שארגוני הביון ידעו על האדם הממוצע אי פעם”, הוסיף שרמס.

וגם אם בוקר אחד נרצה למחוק את כל המידע הזה, מתברר לטענת שרמס שזה לא מספיק. “אם לוחצים על כפתור המחיקה, משמעות הדבר היא שהמידע תויג כ”מחוק”, אבל אתה בעצם רק מחביא את המידע מעצמך. כל אחד, כמו פייסבוק או סוכנויות ממשלתיות, עדיין יכולות להשיג את המידע הזה”, סיפר.

צפו בוידאו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.