כך תמנעו אסון בערב שבת

וזכנו לקבל שבתות מתוך רב שמחה: 6 הנחיות ששמירה עליהן תציל חיים ותמנע את האסון הבא ל”ע

 

בשנים האחרונות אירעו אסונות רבים ומצערים בגלל חוסר שימת לב בשעות שלפני כניסת השבת. ארגון ‘אמת ליעקב’ שמקדם העלאת מודעות לסכנות ונזקי הגוף השונים, מפרסם הנחיות וכללים חיוניים שיעזרו למנוע את האסון הבא.

 

נסיעה בערבי שבתות ויו”ט:

  • בנסיעה בעיר, ובפרט אל מחוץ לעיר, מומלץ לתכנן טווח נסיעה כפול מזמן הנסיעה בימי חול, שלא יבא לידי חילול שבת חלילה, כתוצאה מעומסי תנועה או עיכובים שונים אחרים בדרך. לעיתים בגלל קוצר הזמן והבהילות להגיע ליעד בטרם יתקדש היום, נוהגים במהירות מופרזת, תוך סיכון ממשי לנוסעי הרכב וליתר למשתמשי הדרך האחרים. דבר זה רלוונטי בכל ימות השנה ובמיוחד בעונת הגשמים.

בזמן הדלקת הנרות ולאחריה:

  • יש להימנע בכלל מנסיעה במכונית, היות ובשעה זו הולכי רגל נמצאים כבר על הכביש והסכנה כפולה ומכופלת. לצערנו כבר אבדו נפשות מתאונות שאירעו באופן הזה.

 

  • חל איסור חמור לנהוג ברכב במהירות מופרזת או בפראות. דבר זה אמור הן לאלה הדוהרים ברכבם כדי לחסוך “צעידה” לבית הכנסת, והן לנהגים המבקשים להגיע למחוז חפצם ברגע שאחרי האחרון. הרי בקלות יכול להזיק ואף להרוג נפשות חלילה, וקרוב להיות רוצח בשגגה, ושגגתו קרובה למזיד.

 

בדרך לבית הכנסת:

  • על ההורים לוודא שהילדים הצועדים לבית הכנסת יצעדו רק על המדרכות כל זמן שלא החשיך היום לגמרי. ילדים מתחת לגיל 9 ילכו בליווי מבוגר בלבד.
  • כך גם מבוגרים הצועדים לבית הכנסת יצעדו רק על המדרכות, בכדי שלא יופתעו ע”י רכב הנוסע בפזיזות בדרכים.

 

ילדים המשחקים בחוץ:

  • הילדים, ירדו לשחק רק לאחר שהחשיך לגמרי, כדי שלא יופתעו חלילה באמצע משחק עם רכב הנהוג בידי נהג פזיז המסכן את משתמשי הדרך האחרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.