“לא נהסס לפגוע בשוברי החרם”(האזינו)

המאבק בהכרה ב’הפלס’: הרב אליהו פרויליך בכינוס פעילים בבני ברק: “מי שישבור את החרם יגלה שהקרקע בוערת תחתיו” {מאיומים למעשים}

איום הסרת החרם מעיתון ‘הפלס’ לא מותיר את השטח אדיש: אברכים ופעילי שטח מתוך המגזר הליטאי התכנסו אמש (מוצ”ש) בבית כנסת במרכז בני ברק לגבש החלטה כיצד להתמודד במידה ויחליטו חברות כאלה או אחרות להסיר את החרם הפרסומי מעיתון ‘הפלס’.

בפני באי הכינוס דיברו בכירים במטה המאבק ביניהם הרב אליהו פרויליך, יו”ר ‘הועד למען כבוד רבותינו’, והרב מרדכי בלוי יו”ר משמרת הקודש והחינוך. הכינוס הנו כינוס שני מתוך סדרת כינוסים שיתקיימו בתקופה הקרובה.

מהדברים שנאמרו בפני באי הכנס, נראה כי ההחלטה היא אחת: “חברה או משרד שיסטה מהחרם על עיתון ‘הפלס’ ויפרסם בעיתון תספוג מחאה ציבורית קשה, בהעברת לקוחות לחברה מתחרה או בהפסקה המונית של רכישה מוצרי החברה שתפרוץ את החרם”.

הרב אליהו פרויליך אמר בכינוס: “אנחנו לא עושים מעשים לא חוקתיים וגם שלא מתאימים להלכה, כוח הציבור הוא הדבר הכי חזק שיכול להיות, כוח הציבור הוא הדבר הכי אימתני ועצמתי שיכול להיות, זה רק תלוי כמה נצליח לעורר את הציבור ולגבש אותו, רק בזה זה תלוי. אני לא יהסס לומר שאנחנו ננסה לנווט מפרסמים גדולים במשק למשרדי פרסום שלא משתפים פעולה לא נהסס לפעול בעניין הזה – לשמוט נתחי פרסום גדולים מאותם משרדי פרסום שהחליטו לתת יד למלחמה ממוקדת נגד גדולי ישראל עיני העדה”. אמר פרויליך.

לדברי פרויליך, האיומים יעברו למעשים בשטח: “מי שחושב שתמורת בצע כסף הוא ימכור את האידיאלים של ציבור ענק הוא עלול לגלות מציאות מרה שחברות גדולות במשק יודיעו לו שבגלל לחץ ציבורי נאלצנו לעבור למשרדי פרסום אחרים. ועד כמה שהדבר תלוי בנוי ויהיה סייעתא דשמיא אנחנו לא נהסס לפגוע על ידי הציבור בצורה חוקית למהדרין, בכל מי שיהיה מעורב בזה, יהיה מי שיהיה, בלי להיכנס לפרטים, יהיה מי שיהיה הוא צריך לדעת שאם הטביעות אצבעות ימשיכו להוליך אליו הוא יגלה שהקרקע בוערת מתחתיו, הוא יגלה שהוא עלול לאבד את העמדות שלו, הוא יגלה שהוא עלול לאבד את התמיכה שלו, כי כוח הציבור הוא הרבה יותר חזק מדברים אחרים”.

“הכבוד של גדולי ישראל זה לא דבר שאנחנו יכולים לבחור אם להתעלם ממנו או לא. מי שמתעלם ממנו במודע הוא פושע, ומי שמתעלם ממנו ברשלנות חבר הוא לאיש משחית. כבוד התורה, כבוד הנהגת התורה הוא לא תוספת ליהדות, הוא היהדות בעצמה, הוא לא תוספת לאידשקייט הוא האידישקייט בעצמה”. אמר פרויליך.

לפניות לכתב: [email protected]

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פרויליך כנראה שוכח לפני שבוע הוא עוד צעק על מטרידי הפלג הירושלמי חילול ה׳,להיכן זה נעלם לו היום…..אך ברור שאין לו כדורים באקדח …וכל חברות הפירסום איתנים בדעתם שיש לשבור את החרם המטופש והבלתי מוסרי על עיתון הפלס ,כי זכותו של כל גדול בתורה להביע את עמדתו על גבי עיתון משלו ובמיוחד אדם קדוש כמו מרן רה״י ושר התורה הגר״ש אויערבך שליט״א….ואין ביכולתו של פרויליך וחבר מרעיו לקבוע בחוצפתם מי הגדול שיש לו זכות לעיתון ומי הגדול שאין לו זכות לעיתון….ובמיוחד שלא גנב את העיתון מהעמותה שלא שלו. אלא הקיים וביסס עיתון משלו…..

  פרסומאי בכיר |
  הגב
  • אין לאף אחד זכות לעיתון שפוגע ומציק לכל כך הרבה בני אדם, וכמובן מתחזה לדבר הכי תמים שיש…
   אתם לא רוצים עיתון, ולא חסר לכם עיתון – אתם רוצים מחלוקת, וכל השאר רק תירוצים.
   ו …מי גנב לכם את העיתון?? לא פחות גדולי הדור!!!
   חבורת טרוריסטים מתוסבכים, תרדו מהעץ המטורף שלכם!!! ברברים אוכלי אדם!!! (שמתחפשים מידי פעם לכבשים אוכלי עשב…).
   חוץ מדאעש אין סיכוי שמישהוא יפרסם שם, אולי גם הרפורמים ושות’.

   יהודה |
   הגב
   • מסכן מוסת,תמצא לי פעם אחת שעיתון הפלס פגע או זלזל בגדולי ישראל…..וברור שזכותו להביע את דעתו של מרן רה״י שר התורה הגרש״א שליט״א. בכל עניין ציבורי ובמיוחד בחוק הגיוס…ודי לסתימת פיות מטופשת ואכזרית אשר מבזה את אותם גדולי ישראל אשר כביכול בשמם אתם פועלים

    הבר |
    הגב
 2. זכותו של ציבור להתנגד ולהתרחק מאלה שרודפים אותו ומערערים את הקיום שלו.
  זה לא בכלל החרמה.
  שיפסיקו להילחם, אז יפסיקו להיפגע.
  מגוחך להילחם ללא הרף בציבור ומנהיגיו ועוד להתבכיין.

  יהודה |
  הגב
 3. שיהיה ברור: הם (הפלס) הרודפים לא הנרדפים.
  שיפסיקו לחרף ולגדף ולהילחם בגדו”י ובציבור, שיסגרו את העיתון הטמא – שאין לו כל סיבה מלבד מלחמה בקודשי ישראל ובציבור – והכל יהיה בסדר (עם כל הכבוד: לא מורדים בגדו”י ומטרטרים ציבור שלם!!! כמה פעמים אפשר לחזור על דבר כזה פשוט??!).
  הרי גדו”י לא מתנגדים להם ‘סתם כי בא להם’…
  די עם השקר ש’מחרימים’ אותם. אף אחד לא מחרים – נזהרים מהם כמו מאש, כי הם מסוכנים ורוצים לערער את היסודות שלנו! תפסיקו לרדוף – ותפסיקו להירדף!
  לכל אלה שלא מבינים: אני מציע לדמיין איך זה שאחד מבני המשפחה, חתן או משהוא כזה, מחליט למרוד ולהתחצף, להמריד ולהתסיס. מה בדיוק הייתם עושים??!
  לא נולד עוד האדם שיכול לחיות עם תופעות כאלה.
  שיפסיקו ויפסיקו ויפסיקו. ואף אחד לא ירדוף אותם. אל תבואו לדקור, ותתפלאו שאנשים בורחים מכם…

  יהודה |
  הגב
 4. אני הכי מעריצה של הרב שטיינמן בעולם
  אבל צריך לשחרר כבר . הם לא בסדר אבל אנחנו אחים . גם לחסידים יש מלא אד מורים ומלא דעות

  דייי כבר לשנאה הזאת זה מוגזם |
  הגב
 5. הבנתי. אבל מה עם כבודו של מרן ראש הישיבה הגר”ש אוירבך שליט”א??? גם הוא מגדולי הדור וגם אותו צריך לכבד.
  לא מכבדים גדול בתורה על ידי שפוגעים בגדול תורה אחר.

  מוישי |
  הגב
  • משהל’ה המתוק
   שמעת על ר’ מיכל פינשטיין ?
   שמעת על ר’ חיים גרינימן?
   שמעת על ר’ בנימין זילבר?
   שמעת על ר’ דוד פוברסקי ?
   לא שמעת נכון?
   הרשימה שהוזכרה הם רק חלק מהרוגי מלכות נצח שטבחו בכל מי שלא רקד לצלילי נגינתם
   בשעה שהיה כח בידיהם
   ולכן לא שמעת עליהם כי הם הוצאו להורג בכיכר העיר על ידי ראשי כנופיית נצח
   עכשיו הגיע זמן לטפל בהם בכדי להשיב את השקט לרחובות הציבור החרדי

   שולם |
   הגב
   • ממש סגנון של כנופיות רצח,,היגיע הזמן להעיף את אילו שמדברים בסגנון שלך מחוץ למחנה החרדי…..זכותו של כל גדול בתורה להתנגד לדעות כוזבות ומעולם לא רדפו אף ת״ח על רקע אישי …בטענה כי הוא נלחם בהנהגה……אלא משום תמיכה בדעות כוזבות, בלבד !!!!!! מרן רה״י ר׳דוד פוברסקי זצוק״ל ..וכן מרן הגר״מ פיינשטיין מעולם לא נרדפו,בידקו…..

    גבי וולך |
    הגב
    • רגע
     לשפוך מים על ר’ דוד פוברסקי זה לא אישי? זה ציבורי הבנתי
     לאיים על אברכים שלא ילכו לשמוע שעיורים מר’ מיכל פינשטיין זה גם ציבורי
     נו שויין
     ומה לגבי ר’ בנימין זילבר?
     ומה לגבי ר’ חיים גרינימן
     ומה לגבי ר’ שמואל הלוי וואזנר?
     ומה לגבי הרב עובדיה יוסף?
     זה גם ציבורי
     אני רוצה להגיד לך שאין התנגדות לכת נצח על רקע אישי אלא רק על רקע ציבורי
     הם מתחברים לדעות כוזבות שרוח השכלה מפעפעת בהם

     גבי זלצר |
     הגב
     • תפסיק עם הקישקושים והדמיונות… מעולם לא שפכו מים על ר׳ דוד פוברסקי זצוק״ל …ולא ״איימו״ על מי שהלך לשמוע שיעורים ממרן הגר״מ פיינשטיין זצוק״ל ….והאמת באילו שחברו לבעלי דעות כוזבות ,נלחמו בדעותיהם ובמעמדם בלבד, אך ח״ו לא נרדפו בחייהם האישים …..אך יש לך תקווה אם אתה עדיין מחפש צידוק היסטורי למעשי השחיתות הנוראיים של הפלג הנורווגי ,באחיהם הליטאים מהפלג הירושלמי…

      גבי וולך |