כל הנערות יצאו לתרבות רעה! • הפשקווילים

אתר ‘אקטואליק’ סוקר את הפשקווילים המתפרסמים מעל לוחות המודעות בריכוזים החרדים בישראל. והשבוע: המקפצה בגאולה, המאבק נגד הקרנת סרטים לנשים, מקווה נייעס, ואל תהי מחבלת!

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גם חלק מהחכים יצאו לתרבות רעה!

  דברים חריפים שנשא הגאון מרן הראב”ד שליט”א: הגר”מ שטרנבוך שליט”א אמר,”בשבוע האחרון הזדעזעתי מחילול ד’ שאין כמוהו עכ”ל”. “חוק שנעשה בשיתוף פעולה של חרדים ה”י, כשחוקקו חוק יסוד על הכפירה של שמד הציונות ומהות מדינת ישראל, ‘חוק הלאום’, וכתבו בו דברי חירוף וגידוף שישיבתנו בארץ ישראל היא כדי ‘לממש את שאיפת העם היהודי להגדרה עצמית על פי מורשתו התרבותית וההיסטורית’ – ולקחו מקום קדוש כארץ ישראל המיועד לעבודת השי”ת והשתמשו בו למקום לאומי להעמדת מדינה ציונית מסיונרית”,

  וכדרכם של חכי”ם החרדים אף לא הזכירו שמו של הקב”ה כלל”, והמשיך מרן, “אלא הזכירו הדגל וההמנון שלהם וסמלי המדינה העמליקית וחגיהם וכיוצא בזה, וגרועים הם מהאומות שמזכירים את שם הקב”ה בכתבי יסוד מדינתם ועצמאותם. וחילול ד’ נורא ואיום – שבעולם כולו תולים שהחכי”ם החרדים מיהדות התורה וכל מניגיהם הסכימו לחוק בטענה שקיבלו רשות מגדולי ישראל לחלל שם אלוקינו בפרהסיה ולהכריז שארצו הקדושה שעיניו בה מראשית השנה ועד אחרית שנה איננה ארץ של הקב”ה אלא מקום לאומי להעמדת מדינה ציונית מלא זימה לעשותינו עם ככל העמים וגוי ככל הגויים רח”ל, ומה גדלה החרפה שרק על ידי עזרת חכי”ם החרדים ומניגיהם חוקקו החוק מכוח הרוב, אוי לאוזניים שכך שומעות, בושה וחרפה והקב”ה יושב ובוכה כדכתיב ד’ ממרום ישאג וגו’ אין חילול ד’ יותר גדול מזה במאה שנים האחרונים בכל העולם כולו.

  “ומה עוד”, אמר מרן , חכי”ם חרדים אישרו בחוק זה שהמשטר יהא דמוקרטי – שכל אחד ינהג כדתו, ומעתה לא יוכלו החרדים למחות כנגד הרבה פרצות בדת שעושים בשם הדמוקרטיה כגון תמונות תועבה, ומצעד התועבה, וכיוצ”ב ולטעון שהדבר מפריע לנו, שהלא הם = חכי”ם יהדות התורה עצמם הסכימו לחופשיים שכל אחד יעשה כרצונו, והרפורמים כבר דרשו השבוע בשם חוק זה לבטל הזכות הבלעדית של החרדים לגירות וגיטין וקידושין, ולהכיר גם בגיטין וקידושין שלהם, ואוי לנו להיכן הגענו, שהחרדים ומניגיהם הקימו בידם את הגזירה, והסכנה גדולה ביותר בחוק כזה הנקרא ‘חוק יסוד’ המסור להכרעת ערכותיהם (בג”ץ) בכל שאלה שתתעורר איך לפרש החוק. ומה תענו “כי ישאלך בנך לאמר מה זאת?” על חכי”ם אלו אמרו חז”ל כֹל שֶׁחָכְמָתוֹ קוֹדֶמֶת לְיִרְאַת חֶטְאוֹ, אֵין חָכְמָתוֹ מִתְקַיֶּמֶת (אבות ג’ משנה ט).

  מעשה זה חילול ד’ גדול מאוד ולא שמענו מארץ ישראל או מחוץ לארץ קול מחאה מספיק שישמע בכל העולם להשבית חרון אף ד’ וחמה, למה לא נשמע קול הכתומים ברמה נגד חוק השפל הזה? ובפרט בשעה כזאת שהחרדים עצמם עם אדמוריהם ורבניהם וכו’ הסכימו בפירוש לחוק זה בלי שום פיקפוק, החובה מוטלת עלינו ביתר עוז להשמיע קול מחאה להוכיח קבל עם ועדה שאין לנו שייכות לזה, וח”ו “היו לא תהיה אשר אתם אומרים ככל העמים בית ישראל”.

  לסיום: אין לי מנוחה לא יום ולא לילה מחילול ד’ הנורא בשעה שעוד נתלים בשם גדולי תורה, זה חילול ד’ יותר גדול אפילו מחפירת קברי ישראל בא”י שהתירו איזה רבנים ריפורמים, ואני מצפה לשמוע בקרוב קול מחאה בארץ ישראל ובחו”ל שיכריזו שישבתינו וזכותינו בארץ ישראל איננה לעשות ממנה ‘לאום’ וכדומה אלא רק לקיים מצוות התורה הק’ ולעבוד בה את הקב”ה, ובזה אולי ואולי נשבית קצת מחרון אף ד’ וחמה עלינו. אכי”ר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב