ארה”ב: האיראנים עקבו אחרי בית חב”ד

שני אזרחי איראן המתגוררים בארצות הברית עקבו אחרי מוסדות יהודיים בהם בית חב”ד בשיקגו

שני איראנים נעצרו והואשמו בשבועות האחרונים בארצות הברית בגיל עבירות ריגול לטובת טהרן, זאת לאחר שאספו מידע מודיעיני ועקבו אחר מתקנים יהודיים ובית חב”ד במדינה, כולל צילומים של מאפיינים ביטחוניים במתקנים שונים. כך פורסם הבוקר.

השניים הם מוחמדי-דוסטדאר, בן 38, אזרח בעל אזרחות אמריקנית ואיראנית, ומג’יד גורבאני, בן 59, אזרח איראני שמתגורר בקליפורניה, והם הואשמו בריגול לטובת איראן, זאת לאחר שנעצרו בתשיעי באוגוסט.

בכתב האישום שהוגש נגדם נטען כי דוסטדאר נסע מאיראן לארצות הברית ביולי 2017 על מנת לאסוף מידע מודיעיני על גורמים שנחשבים לאויביה של הממשלה האיראנית, אזורים שנחשבים ליהודים וישראלים ואנשים שקשורים למוג’אהדין ח’לק, ארגון שמתנגד לשלטון האייתולות.

במשרד המשפטים האמריקני ציינו כי דוסטדאר ערך מעקב על מספר מתקנים יהודיים ביולי 2017, ביניהם מתקן יהודי-חרדי בשיקגו ובית חב”ד רוהר בשיקגו, וכן אסף מידע בנוגע למאפיינים הביטחוניים של המתחמים.

גורבאני השתתף בספטמבר של אותה השנה בעצרת של מוג’אהדין ח’לק בניו יורק, וקיבל 2,000 דולר מדוסטדאר על מנת שיצלם את המשתתפים. תמונות אלו, שעליהם גם מידע בכתב יד על המשתתפים, נמצאו במזוודה שנשא כשחזר לאיראן בדצמבר 2017.

בחודש מאי האחרון השתתף גורבני בעצרת נוספת של המוג’אהדין ח’לק, שם צילם את המשתתפים, ומאוחר יותר אף העביר את המידע בצורה חשאית – לאיראן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.