לאור התפרצות הקורונה: המסכות חוזרות

משרד הבריאות מתכוון להטיל חובת עטיית מסכה בבתי הספר שבהם יש התפרצות קורונה, ובעוד מספר מוקדים

משרד הבריאות מתכוון להטיל חובת עטיית מסכה בבתי הספר שבהם יש התפרצות קורונה, במרפאות, בתי חולים, מוסדות רווחה ובאולם הטיסות הנכנסות בנתב”ג.

לאור הצורך בהרחבת היקפי הבדיקות בנתב”ג, סיכמו שר הביטחון בני גנץ ושר הבריאות ניצן הורוביץ, כי משרד הביטחון יקים מאהל שיוכל לבדוק מאות אנשים בו זמנית בנתב”ג. הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון תא”ל (במיל’) משה אדרי, שוחח בנושא עם מנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ חזי לוי, והשניים סיכמו כי יגובש אפיון ביממה הקרובה, וכי משרד הביטחון באמצעות מנהל הרכש, צה”ל וגורמי מקצוע נוספים יקים את המתחם בנוהל מזורז. במודיעין עד כה אותרו 59 מאומתים לנגיף מבין תושבי העיר, 48 מתוכם הם תלמידים בבתי הספר. המקור להתפרצות הוא משפחה שחזרה מחו”ל ולא הקפידה על כללי הבידוד.

שר הביטחון גנץ: “מערכת הביטחון תמשיך לסייע למערכת הבריאות ולכל משימה לאומית שתידרש לה. המלחמה בקורונה לא מאחורינו, אבל בעזרת פעולות נחושות ומהירות, נשמור על רמת תחלואה נמוכה, וננצח גם במאבק הזה”.

שר הבריאות הורוביץ: כדי לשמור על שגרת החיים בישראל, עלינו לפקח על הכניסות לישראל באופן הדוק. משרד הבריאות תיגבר בצורה משמעותית את מערך הבדיקות בנתב”ג וכעת, כהיערכות לעומס הטיסות הצפוי בחודשי הקיץ, נקים במהרה מתחם בדיקות נוסף כדי למנוע היווצרות תורים בלתי סבירים.

משרד החינוך מפרסם את נתוני התחלואה במערכת החינוך נכון ליום זה – יום שלישי ה-22 ביוני 2021:

מאומתים לקורונה במערכת החינוך: 183 תלמידים ו-20 אנשי חינוך מאומתים לקורונה. בסה”כ מדובר ב-203 מאומתים לקורונה בכלל מערכת החינוך.

ביממה האחרונה נוספו 15 תלמידים ו-2 אנשי חינוך למספר המאומתים לקורונה בכלל מערכת החינוך.

מבודדים במערכת החינוך: 5,042 תלמידים ו-112 אנשי חינוך שוהים בבידוד. בסה”כ מדובר ב-5,154 מבודדים בכלל מערכת החינוך.

ביממה האחרונה נוספו 1,984 תלמידים ו-10 אנשי חינוך למספר המבודדים בכלל מערכת החינוך.

מוסדות חינוך סגורים עקב התחלואה: 2 בתי ספר ו-0 גנים. בסה”כ מדובר בשני בתי ספר סגורים בכלל מערכת החינוך עקב תחלואה בנגיף.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.