לאחר זיהוי הגופה: נתניהו צלצל לפוטין

פרטים נוספים – המדינה השלישית שסייעה להשיב גופתו של החייל הנדר זכריהו באומל היא רוסיה

המדינה השלישית שסייעה להשיב גופתו של החייל הנדר זכריהו באומל היא רוסיה.

השבוע, ברגע שאומתה זהותו של החלל, צלצל ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, וביקש להיפגש איתו השבוע כדי להודות לו וללבן את הנושאים האחרים שקשורים לסוריה שנשארו פתוחים מהפגישה הקודמת.

‏דובר משרד ההגנה הרוסי אמר במסיבת עיתונאים ב-23 בספטמבר כי ישראל ביקשה מרוסיה לסייע באיתור גופות של חיילים ישראלים נעדרים שככל הנראה היו בסוריה.

דובר משרד ההגנה הרוסי אמר אז כי חיילים רוסים פעלו במשך חודשים בתיאום עם צבא אסד בשטחים.

דובר צה”ל מודיע כי לפני מספר דקות הודיע צוות מיוחד של צה”ל בראשות ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז למשפחת באומל כי גופתו של יקירם, רב-סמל זכריה באומל ז”ל, שנעדר מאז קרב סולטן יעקב, אותרה, הובאה ארצה וזוהתה בישראל.

רב-סמל באומל זוהה באופן וודאי במכון לרפואה משפטית באבו כביר וכן על ידי הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף הרב אייל קרים.

צוותי מחלקת הנפגעים של אגף כוח האדם הודיעו בדקות האחרונות למשפחות שלושת נעדרי הקרב בסולטן יעקב שארע ב-11 ביוני 1982, ועדכנו אותם באיתור וזיהוי גופתו של רב-סמל זכריה באומל ז”ל. כמו כן עודכנו במידע משפחות נעדרי צה”ל.

מדובר במאמץ רב שנים של קהילת המודיעין וענף איתור הנעדרים במחלקת נפגעים במהלכו בוצעו פעילויות מבצעיות שונות לאיתור נעדרי הקרב, שיאו של המאמץ בסדרת פעילויות שהוביל בחודשים האחרונים צה”ל בראשות אגף המודיעין והביאה לאיתורו והשבתו ארצה של רב-סמל זכריה באומל ז”ל.

צה”ל מחויב להמשך המאמצים לאיתורם של רב-סמל יהודה כץ, רב-סמל צביקה פלדמן וכל נעדרי צה”ל וחללי צה”ל שמקום קבורתם לא נודע.
ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקדי וחיילי צה”ל, מחבקים את כל המשפחות ובתוכן משפחות באומל, פלדמן וכץ ברגעים מורכבים אלה.

רב-סמל זכריה באומל ז”ל, שב הביתה לאחר כ-37 שנים.

פרטים על טקס הלוויה יינתנו לכשיקבע.

מזה עשרות שנים מנהלת קהילת המודיעין הישראלית מאמצים מודיעיניים, מחקריים ופעילויות מבצעיות, לאיתור נעדרי הקרב בסולטן יעקב ולהשבתם ארצה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.