לאחר מחלה: הרה”ר לצה”ל הלך לעולמו

הרב הראשי לצה”ל וראש ישיבת איתמר הרב אביחי רונצקי הלך הבוקר לעולמו, לאחר מחלה קשה

הרב הראשי לצה”ל וראש ישיבת איתמר הרב אביחי רונצקי הלך הבוקר לעולמו, לאחר מחלה קשה.

ראש מועצת שומרון מסר עם הוודע דבר מותו של הרב אביחי רונצקי, הרבצר לשעבר וראש ישיבת איתמר שבשומרון: “עם ישראל כולו אבל על לכתו של אחד האנשים הגדולים בדור הזה. מדמויות ההוד של מדינת ישראל מאז הקמתה. זה אינו אבל רק של השומרון אלא אבל וצער של כל עם ישראל על כל פלגיו וסוגיו.

הרב רונצקי היה איש חסד, שכמעט כל שבת היה אצל משפחות הורים שכולים או אירח משפחות שכולות. היה דמות מאחדת שאיחדה את כל עם ישראל, ימין שמאל דתיים חילונים חרדים, מתיישבים קיבוצניקים, הרב רונצקי היה ממקימי הישוב איתמר, וזה אחד הדברים שהיו הכי חשובים לו, התיישבות באיתמר. היה גאה בהתיישבות באיתמר, היה מספר בהתלהבות ובמאור פנים על כל דבר חדש. ייסד את ישיבת איתמר, אחת הישיבות הגדולות בשומרון, ועמד בראשה. העמיד עשרות אלפי תלמידים לתפארת, תלמידי חכמים לוחמים קצינים שתורמים למדינה, וגידל יחד עם אשתו היקרה ילדים ונכדים לתפארת. אנחנו עדיין מזועזעים כולנו ומלאי צער. עם משפחת רונצקי היקרה, הוא היה איש ענו, למרות הישגיו בצבא ובתורה, איש עצום. כל תושבי השומרון מרכינים ראש עם הוודע דבר לכתו”.

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. I don't understand why they make a big deal out of him! If he indeed helped the IDF it means that he was part of the SCHMAD in Klall Yisroel, by allowing the army draft of Yeshiva students to the IDF of SCHMAD, if so how can one even think of respecting him? Let's Remember that, All of the leading Gedolim gave a Psak that joining the IDF is prohibited and it's included in the category of: "ייהרג ואל יעבור" etc.

  I don’t understand why they make a big deal out of him! If he indeed helped the IDF it means that he was part of the SCHMAD in Klall Yisroel, by allowing the army draft of Yeshiva students to the IDF of SCHMAD, if so how can one even think of respecting him

  Let’s Remember that, All of the leading Gedolim gave a Psak that joining the IDF is prohibited and it’s included in the category of: “ייהרג ואל יעבור” etc.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. I don't understand why they make a big deal out of him! If he indeed helped the IDF it means that he was part of the SCHMAD in Klall Yisroel, by allowing the army draft of Yeshiva students to the IDF of SCHMAD, if so how can one even think of respecting him? Let's Remember that, All of the leading Gedolim gave a Psak that joining the IDF is prohibited and it's included in the category of: "ייהרג ואל יעבור" etc.

  I don’t understand why they make a big deal out of him! If he indeed helped the IDF it means that he was part of the SCHMAD in Klall Yisroel, by allowing the army draft of Yeshiva students to the IDF of SCHMAD, if so how can one even think of respecting him?

  Let’s Remember that, All of the leading Gedolim gave a Psak that joining the IDF is prohibited and it’s included in the category of: “ייהרג ואל יעבור” etc.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כבר ידוע לכולם שלא כ"כ כבוד להיות רב הצבאי - זה בגדר של הנותן זרעו למולך - תהא מיתתו כפרתו - לכפרת עונו. וזה בתנאי שלפני שנפטר הצטער ועשה תשובה על השמד של צהל...

  כבר ידוע לכולם שלא כ”כ כבוד להיות רב הצבאי – זה בגדר של הנותן זרעו למולך – תהא מיתתו כפרתו – לכפרת עונו. וזה בתנאי שלפני שנפטר הצטער ועשה תשובה על השמד של צהל…

  יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ קֵל רַחוּם וְחַנּוּן, עוֹשֶׂה צְדָקוֹת עִם כָּל בָּשָׂר וְרוּחַ, עֲשֵׂה עִמָּנוּ חֶסֶד בַּעֲבוּר כְּבוד שִׁמְךָ הַגָּדול הַגִּבּור וְהַנּורָא שֶׁנִּקְרָא עָלֵינוּ, וְהֵעָתֵר לָנוּ בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם וָיוֹם, וְתִשְׁמַע קוֹל תַּחֲנוּנֵינוּ, וּתְבַטֵל מֵעָלֵינוּ וּמִכָּל עַמְךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל, בְּכָל מָקוֹם שֶהֵם, כָּל גְזֵרוֹת קָשוֹת וְרָעוֹת, וּבִפְרַט אֶת גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה.

  אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ, כַּלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וּשְׁמָד מִבְּנֵי בְּרִיתֶךָ, וְקַיֵּם לָנוּ מַה שֶׁהִבְטַחְתָּנוּ לְהַצִּיל נִשְׁמוֹתֵינוּ מִבְאֵר שַׁחַת כְּדִכְתִיב עֵֽת צָרָ֥ה הִיא֙ לְיַֽעֲקֹ֔ב וּמִמֶנָּה יִוָּשֵֽׁעַ. רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם רַחֵם עָלֵינוּ וַעֲשֵׂה עִמָּנוּ צְדָקָה וָחֶסֶד וְהוֹשִׁיעֵנוּ בִּמְהֵרָה בְּיָמֵינוּ מִגְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה. וְנִזְכֶּה לְגַדֵּל בְּנֵינוּ וּבְנוֹתֵינוּ לְתּוֹרָה לְחֻפָּה וּלְמַעֲשִׂים טוֹבִים. כִּי אַתָּה שׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל-פֶּה בְּרַחֲמִים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב