המחבל היה אמור הבוקר להגיע לחקירה

המחבל שביצע את הפיגוע הקטלני בירושלים בו נהרגו בני בני אדם, הורשע בעבר בעבירות של הסתה לאלימות וטרור – ואמור היה להגיע ממש הבוקר לחקירה במשטרה. { לאחר שהסית}

הכתובת הייתה על הקיר: המחבל שביצע את הפיגוע הקטלני בירושלים בו נהרגו בני בני אדם, הורשע בעבר בעבירות של הסתה לאלימות וטרור – ואמור היה להגיע ממש הבוקר לחקירה במשטרה.

המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני הוא מוסאבח אבו סביח, שעבר עם רכב הטיוטה קורלה שלו במספר זירות בירושלים, תושב סילוואן בן 39, הואשם רק בשנה שעברה בעבירות שונות של אלימות ותמיכה בארגון טרור. הבוקר הוא היה אמור להתייצב בתחנת המשטרה לחקירה – אך יצא לפגע.

 על פי הדיווח של אוהד יערי בחדשות 2 ב-2015 הוגש נגד אבו סביח כתב אישום המייחס לו 14 עבירות של הסתה לאלימות ו-8 עבירות של תמיכה בארגון טרור. על פי המיוחס לו בכתב האישום, הוא החזיק חשבון פייסבוק והיו לו למעלה מ- 2000 חברים ועוקבים שנחשפו לתכני החשבון שהחזיק והפעיל, ובנוסף היה הפרופיל שלו פתוח ונגיש לעיני כל משתמשי הרשת החברתית.

אבו סביח מואשם כי פרסם בחשבונו קריאות ישירות למעשי אלימות וטרור נגד אזרחים וכוחות הביטחון בישראל, וכן דברי שבח, אהדה עידוד ותמיכה כלפי מעשים כאמור וכלפי עושיהם, וכן פרסם דברי שבח, אהדה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור שונים, מנהיגיהם וסמליהם והביע תמיכה והזדהות עם מחבלים ומבצעי פיגועים.

אחד המעצרים של המחבל בעבר

 גולשים שנחשפו לתכנים, שחלקם  שיתפו אותם בחשבונותיהם שלהם.

עוד נטען, כי המשיב פרסם את התכנים המסיתים בתקופה מתוחה שבה אירעו חטיפת ורצח שלושת הנערים ומבצע “שובו אחים”, חטיפת ורצח הנער מוחמד אבו-חדיר ז”ל, מבצע “צוק איתן”, אז חלה הסלמה באלימות של ערבים ישראלים תושבי מזרח ירושלים כלפי כוחות הביטחון ואזרחים יהודים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הנבלה לא נמצא בכיבוש… להרוס את ביתו ולהגלות כל חמולתו.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב