“לא אחלק את ירושלים”: ברקת מגיב על תכנית החלוקה

“את התכנית בנינו לאחר שיח עמוק עם נציגי כלל המגזרים, מתוך רצון לאפשר לכל מגזר להתפתח בשכונתו לתפיסתו, תוך מתן מענה למיעוטים בשכונות, באופן שאינו מאיים על צביון שכונתם”, כתב ברקת בהתייחסו לתכנית החלוקה

ראש עיריית ירושלים מפרסם לראשונה בפייסבוק את תכנית החלוקה בין חרדים לחילונים בשכונות המעורבות בירושלים.

ברקת כתב בפוסט כי הוא  ״מתחייב לשמור על אורח החיים של כל מגזר ללא פגיעה אחד בשני. זו לא חלוקת ירושלים ולא הסכם סודי, אלא בשקיפות ולאחר הידברות עם כל המגזרים”.

לפני מספר ימים החליט ברקת שכדי לשמור על צביון העיר בין חרדים לחילונים רצוי לשים גבולות מדומות בין השכונות, ראש עיריית ירושלים החליט לייצר תכנית שתגרום לכך שהחרדים ישארו בשכונותיהם ולא יזלגו “חלילה” לשכונות החילוניות בעיר הבירה, ובכך למנוע ממקרה קריית יובל לחזור על עצמו.

ניר ברקת כתב בדף הפייסבוק שלו כי הוא שמח להציג את תכנית ברקת לשמירת צביון השכונות בעיר.

“את התכנית בנינו לאחר שיח עמוק עם נציגי כלל המגזרים, מתוך רצון לאפשר לכל מגזר להתפתח בשכונתו לתפיסתו, תוך מתן מענה למיעוטים בשכונות, באופן שאינו מאיים על צביון שכונתם”.

“אני מתחייב לשמור על אורח החיים של כל מגזר ולא לאפשר למגזר אחד לפגוע בשני. מטרתם של כללי היסוד שקבענו היא לאפשר חיים משותפים בעיר ירושלים ולתת מענה לצרכים השונים, שלא אחד על חשבון השני, אלא אחד לצד השני. לא ניתן לקיצונים מאף צד להכתיב כיצד תיראה ירושלים ואסור שהחיים בירושלים יהפכו ל”משחק סכום אפס” בו אחד מנצח והשני מפסיד. סוד הקסם של ירושלים הוא הפסיפס האנושי המגוון בה, והתכנית הזו, שכוללת בשורות רבות לכל המגזרים, תעזור לנו לשמור עליו”.

“המטרה איננה “חלוקת ירושלים” כפי שהגדירו בחלק מכלי התקשורת וזהו אינו “הסכם שנחתם במחשכים” כמו שניסו להציג גורמים שונים. הקו המנחה ביצירת תכנית העבודה העירונית הוא להקטין ככל הניתן חיכוכים עתידיים בין המגזרים בשכונות, ולאפשר לכולם להתפתח ולצמוח בירושלים. לא להרגיש מאוימים מחד, ומקופחים ללא מענה לצרכים מאידך, כפי שאולי הרגישו בעבר”.

“כפי שהבטחתי, אנחנו מציגים את התכנית בשקיפות מלאה, ונשמח להמשיך לעדכן ולשדרג אותה בהתאם לצרכים בשטח. אני מבטיח להמשיך ולהיות קשוב לכל הערה שתקדם אותנו למען המטרה של חיים משותפים בירושלים. נמשיך לעשות הכל, כדי שכולם ירגישו שירושלים היא ביתם”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.