לא למד מקודמו: יו”ר הכנסת החדש תוקף את מערכת המשפט

“מדינת ישראל זקוקה למערכת אכיפת חוק הוגנת, שיוויונית ולא בררנית”

שעות לפני פתיחת משפטו של ראש הממשלה וחברי הכנסת של הליכוד מוציאים הודעות תמיכה רבות בראש מפלגתם, כאשר רובם תוקפים את מערכת המשפט ועומדים לצד נתניהו, כל זאת שמשפטו טרם החל.

מי שהצטרף לתקיפה הוא יו”ר הכנסת החדש יריב לווין, שקודמו בתפקיד יולי אדלשטיין שילם על תקיפה כזו בתפקידו, כאשר כחול לבן הטילה וטו על מינויו לתפקיד בממשלה החדשה.

יריב לוין כתב הבוקר: “יום פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ייזכר כאחת מנקודות השפל של מערכת המשפט הישראלית. האישומים כנגד ראש הממשלה הם חסרי תקדים בדמוקרטיות המערביות. מקומם היה, אם בכלל, במישור האתי ולא הפלילי, ולא בכדי משפטנים בכירים בעולם מותחים עליהם ביקורת קשה”.

לוין תקף את מערכת המשפט ואמר “מדינת ישראל זקוקה למערכת אכיפת חוק הוגנת, שיוויונית ולא בררנית. לכן המשפט שנפתח היום הוא לא רק משפטו של בנימין נתניהו, הוא משפט על עתידה של הדמוקרטיה הישראלית ועל עתיד מערכת אכיפת החוק שלה”.

יו”ר הכנסת הסביר “בנימין נתניהו קיבל בבחירות האחרונות אמון חסר תקדים, כאשר הליכוד בהובלתו קיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר שרשימה כלשהי קיבלה מאז קום המדינה. זו היתה הבעת אמון אישית בראש הממשלה ובמנהיגותו, וגם הבעת מחאה נוכח ההליך ה-לא ראוי המתנהל כנגדו”.

לסיום הוסיף “כמי שמכיר את ראש הממשלה נתניהו מקרוב, את פועלו ואת המחוייבות המוחלטת שלו למדינת ישראל ולאזרחי ישראל, אני יודע שנגרם לו עוול נורא. אני מאמין שכל אדם הגון שיבחן את התיקים ואת ההליכים שקדמו להגשתם, יסיק מיד שתיקים אלה דינם אחד – קריסה. אני, כמו מליונים מאזרחי ישראל, עומד היום לצד ראש הממשלה. לצד האמת. לצד הצדק”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.