לא תאמינו מה ירד ברחובות: ברד או שלג? צפו בתמונות

 רחובות תחת ברד:  לקראת הסערה ביום שלישי, 10.12, כינס ראש  העיר, רחמים מלול, את מנהלי העיריה והנחה אותם להקים חדר מצב בבניין העיריה לקראת הסערה הצפויה. מלול מסר באותו יום כי: “נציב צוותי כוננים, שיעבדו לאורך כל שעות היממה, על מנת לטפל במפגעי מזג האוויר ולתת מענה לתושבים. העיריה תיתן מענה בכל מצב ועומדת בקשר עם גופי החירום וההצלה”. בהתאם להחלטה בוצעו פעולות מנע, על פי הנחיית מנכ”ל העירייה, דורון מילברג ונערכו צוותי כוננות מתוגברים. מילברג: “במסגרת זו שובצו כ- 15 צוותי כוננות בתחומי הטיפול השונים, לרבות צוותי רווחה וחירום, שכללו אמצעים וכלים להתמודדות עם מפגעי מזג האוויר ברחבי העיר, עקב הערכות שנמסרו לעיריה בגין הסופה הצפויה. צוותי הכוננות  שהו בבניין העירייה, מה שאיפשר תגובה מהירה לכל פנייה”.

 

מסיכום האירועים וביצוע בקרת נזקים עולה כי למעט אירוע חריג של שרפה בבניין מגורים, לא היה קיים חשש בשום שלב לחיי אדם. את אירוע השריפה בבניין ברחוב מילר 21,  ניהל ראש העיר אישית וניתן מיידי לדיירי הבניין. באירוע נוסף נפלה סככת הצללה במגרש בבית הספר בכור לוי, ללא נפגעים. באירוע נוסף, דיווחו דיירים בשכונת רחובות המדע על עגורן שנטה לצידו וצוותי מומחים הגיעו למקום, בליווי מינהל ההנדסה בעיריה, כאשר מהנדסים קבעו כי אין צורך בפינוי הדיירים. העגורן הוסר למחרת בבוקר על פי החלטת גורמי המקצוע. אירועי החירום ועידכונים חשובים נמסרו באופן שוטף בעמוד הפייסבוק של עיריית רחובות.

צוותי העיריה נתנו מענה במכלול פניות, כאשר צוותי אגף התחזוקה פעלו ברצף מספר רב של שעות וטיפלו בלמעלה מ-55 קריאות מוקד בגין הצפת קולטנים, ניקוי מרזבים במוסדות חינוך ועד לסיוע לתושבים בהצפות בחצרות פרטיים. עוד עולה מסיכום נתוני המוקד כי ניידת תיקונים מהירה של העיריה נתנה מענה מיידי ללמעלה מ- 90 פניות מוקד, רובן בגין פינוי מפגעים מצירי תנועה, הנחת מחסומים סביב מפגעים ותיקון בורות מסוכנים במדרכות ובכבישים. מילברג: “ניידות השיטור העירוני טיפלו בלמעלה מ- 100 קריאות מוקד העוסקות בבדיקת כל המפגעים שדווחו על ידי תושבים, פינוי צירי תנועה וסיוע לכלי רכב תקועים, חסימות צירים לצרכי תיקון מפגעים וסיוע לאזרחים. שמנו דגש על סיוע לקשישים שנזקקו לעזרה אישית ועל תיקון בורות בכביש, על מנת לשמור על ביטחון המשתמשים בדרכים”.

מהמוקד נמסר עוד כי הופעלו אמצעי צמ”ה עירוניים. אלי ז’אן, מנהל המוקד: “ראוי לציין את מפעיל הטרקטור, בכור מכלוף, שעשה עבודת קודש בפינוי צירים, הטה את זרמי המים שהביאו עמם בוץ על הצירים, עסק  בפעולות יזומות ברחבי העיר למניעת הצפות באופן מקצועי, סייע למוקד העירוני בקריאות  24 שעות ביממה וטיפל בלמעלה מ- 25 קריאות מוקד”.

עוד בוצע במהלך הסופה טיפול על ידי אגף גנים, אשר ביצע גיזום יזום בלמעלה מ-40 עצים שאותרו כמסוכנים וכן טיפל ב-20 נפילות עצים ברחבי העיר. צוות הגיזום פעל בתנאים קשים בשטח במשך שעות ארוכות וטיפל בכל קריאות המוקד באופן מקצועי ויעיל. צוותי מחלקת חשמל ביצעו וטיפלו בלמעלה מ-30 קריאות מוקד ובהן 3 נפילת עמודי תאורה ו27 פניות על תאורת רחוב שניזוקה. אגף התנועה טיפל ב- 43 קריאות בגין תקינות רמזורים וכן ב- 22 תמרורים ושלטים שניזוקו כתוצאה מהרוחות והגשמים. אגף תשתיות טיפל ב- 28 פריצות מי שפכים בעיר, כתוצאה מעומס על הקווים וכן סייע בשאיבת הצפות ברחבי העיר. כמו כן, טופלו כ-45 בורות בכביש ובמדרכות ברחבי העיר.

ראש העיר, רחמים מלול מסר: “כגוף ציבורי הנותן שירות לתושבים בעת חירום וצרה, כמו גם בשגרה, למדנו מלקחי העבר של אירועי חירום במדינה כי בשעת מצוקה יש לתושבים רק את העיריה. אני לוקח מאוד ברצינות את הערכותנו לשעת חירום, הן בתרגול והן כאשר מגיעות התראות. לכן, הקמנו את חדר המצב מבעוד מועד ואיישנו צוותי כוננות. בפועל המוכנות הוכיחה את עצמה, כאשר אני טיפלתי במקרים חריגים באופן אישי, כנדרש. נמשיך לפעול באחריות ולשרת את הציבור בכל מצב ובכל תנאי. אני מודה לכל הצוותים העירוניים, שבראשם עמד מנכ”ל העיריה, על הטיפול המהיר והיעיל בכל פנייה ופנייה”.

בתמונות: עמוד הפייסבוק של העיריה יצר את “אלבום הברד” של תושבי רחובות. הברד כיסה את העיר במהלך יום שישי, 13.12 ותושבים העלו תמונות שצילמו. תמונה ראשית צילום עדן פורטוגל  

alex greenshpun maor faintoch vadim khaikin רחובות ההולנדית אוהבים את רחובות קרדיט צילום אלכס גרישפן אריאלה טויטו ישי שי אהרוני מאיר בן יקר בית הספר רחובות המדע מיטל גמרסני. רחובות ההולנדית מירב תמיר כץ נורית רודריק סלנט פארק המדע צילום עדן פורטוגל

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.