לבלום את איראן: השיחה החמה של יאיר לפיד עם הנשיא ביידן

ראש הממשלה יאיר לפיד ונשיא ארצות הברית ג’ו ביידן, נפגשו היום (ה’) לפגישת עבודה בילטרלית בהשתתפות הצוותים משני הצדדים

ראש הממשלה יאיר לפיד ונשיא ארצות הברית ג’ו ביידן, נפגשו היום (ה’) לפגישת עבודה בילטרלית בהשתתפות הצוותים משני הצדדים. הפגישה שהתקיימה במשך כשעה התארכה מעבר למתוכנן. מקורבים ללפיד מסרו כי ביידן הפגין חמימות לבן שיחו הישראלי.

ראש הממשלה ונשיא ארה”ב בירכו על היחסים החמים והבלתי תלויים בין ישראל לארה”ב.

רה”מ לפיד, הנשיא ביידן והצוותים דנו באריכות בסוגיות האזוריות, ובראשם איראן והסכם הגרעין. רה”מ לפיד הודה לנשיא ביידן על החלטתו שלא להסיר את משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור של ה-FTO.

כמו כן, ראש הממשלה הדגיש את התנגדותו לחזרה להסכם הגרעין (JCPOA) והצורך בהעמקת הלחץ על איראן, על מנת שתשוב לשולחן המו”מ לדיון על הסכם חלופי.

עוד הדגישו המנהיגים, את חשיבות פורום הנגב, וכן את הצורך בקידום שיתופי פעולה במסגרת הארכיטקטורה האזורית, והשאיפה להרחבת מעגל מדינות הנורמליזציה.

בנוסף, רה”מ לפיד והנשיא ביידן החליפו דעות בסוגיה הפלסטינית. ראש הממשלה הציג את פעולות ישראל לשיפור מרקם החיים הפלסטיני בתחומים השונים.

המנהיגים בירכו על שתי ההצהרות המשותפות בין המדינות. בראש ובראשונה, הצהרת ירושלים שתיחתם היום, וכן על ההצהרה המשותפת בנושא שיתוף פעולה אסטרטגי בתחום הטכנולוגיות המתקדמות. כמו כן, הם ברכו על המפגש הצפוי של פורום מנהיגי I2U2 בראשותם.

בנוסף, המנהיגים הנחו את הדרג המקצועי להשלים את תהליך הפטור מוויזה בהקדם.

מהצד הישראלי השתתפו בפגישה, ראש הסגל דני וסלי, ראש המל”ל והיועץ לביטחון לאומי ד”ר איל חולתא, מזכיר הממשלה שלום שלמה, מנכ”לית משרד רה”מ נעמה שולץ, מנכ”ל משרד החוץ אלון אושפיז, המזכיר הצבאי אלוף אבי גיל, היועץ המדיני יאיר זיוון, סגנית ר’ המל”ל אביבית בר-אילן, ושגריר ישראל בארה”ב מייק הרצוג.

מהצד האמריקני השתתפו, מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן, היועץ לביטחון לאומי של ארה”ב ג’ייק סאליבן ושגריר ארה”ב בישראל תום ניידס.

– תמונות קבוצתיות: צילום: קובי גדעון / לע”מ

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.