ל"ג בעומר בצל איומי החיזבאלל-ה. לשירותכם, מפת החסימות המלאה

צה"ל תקף והשמיד את המשגרים מהם שוגרו הבוקר עשרות טילים לעבר הגליל העליון. המשטרה התפרסה בדרכים המובילות למירון שתהיינה חסומות עד יום שני הבעל"ט

היום (חמישי) החל משעות הצהריים יחלו לפעול באזור מירון כוחות משטרה גדולים, לוחמי משמר הגבול ושוטרי אגף התנועה. השוטרים ייפרסו בדרכים המובילות לישוב מירון ובשטחים שמקיפים אותו, וימנעו כניסה מכל מי שאינו תושב הישוב.

הכניסה תיאסר לכל תחום היישוב וההר עד ליום שני הבא עלינו לטובה. מתחם הציון עצמו יהיה סגור ולא תתאפשר לציבור כניסה אליו. למעט כמה עשרות אנשים שאושרו מראש להשתתפות בשלוש הדלקות שיועברו באמצעי התקשורת על מנת לאפשר לכלל הציבור לצפות ולהיות שותפים בשמחה. כניסת עיתונאים נאסרה למעט כאלה שקיבלו אישור מראש ממשרד ירושלים ומסורת ישראל.

המשטרה ביקשה לקרוא לציבור לא לנסות להגיע אל הישוב ומתחם הקבר, מחסומי משטרה שמוקמו בכבישים ובדרכים המובילות לישוב לא יאפשרו כניסה של מי שאינם מורשים. בשטחים וביערות המקיפים את הישוב פרוסים שוטרי משמר הגבול מצויידים באמצעי תצפית מיוחדים ורכבי שטח למניעה של ניסיונות הגעה רגלית לאתר.

במשטרה מבהירים כי שהייה במתחם מירון מהווה עבירה פלילית. כך גם ניתן לרשום קנסות כנגד העוברים על החוק. בדיווחים מהשעות האחרונות, נמסר כי שוטרים פינו אורחים מצימרים ביישוב. נזכיר כי בהתאם לחוק שאושר בכנסת, חל איסור להשכיר יחידת אירוח או צימרים בישוב מירון עד ליום שני. כלומר, שהיית שוכרים במתחם מירון מהווה עבירה על החוק על כל המשתמע מכך.

מחסום בכבישי הגליל. צילום: דוברות המשטרה

החל מהערב בשעה שבע ועד יום שני בשעה שבע בבוקר לא תתאפשר תנועה בצירים הבאים:

כביש 89 צומת עין זיתים לכיוון מערב.

כביש 89 צומת הכניסה למועצה אזורית מרום גליל לכיוון מזרח.

כביש 866 צומת הכניסה לכפר שמאי לכיוון צפון.

החל מהערב בשעה שבע ועד יום שני בשעה שבע בבוקר יחסמו לתנועה ויתבצע בידוק בצירים הבאים:

כביש 866 צומת דלתון לכיוון דרום.

כביש 8900 צומת בירייה לכיוון דרום.

כביש 89 כיכר צפת לכייון מערב.

כביש 90 מחלף אליפלט לכיוון מערב.

כביש 85 צומת חנניה (צומת שבע) לכיוון מזרח.

כביש 866 צומת פרוד לכיוון צפון.

כביש 89 צומת חירם לכיוון מזרח.

כביש 89 כיכר ג'יש לכיוון מזרח.

בצירים הללו יתבצע בידוק ולא יתאפשר מעבר לרכבים שבכוונתם להגיע להר מירון. המעבר בציר יהיה מותר לבעלי היתרים בלבד.

תושבים שמתגוררים באזור צפת, יורשו לנסוע בצירים המפורטים, רק באמצעות הצגת תעודת זהות וספח עדכני בה יצויין מקום מגוריהם. תושבי ואורחי הישובים הבאים: צפת, עכברה, כדיתא, עלמה, דלתון וביריה, יוכלו להגיע לישובים רק רק דרך מחלף אליפלט, צומת ראש פינה, צומת דלתון ועד כיכר עין זיתים בלבד. לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

תושבים שמתגוררים בישובי גוש חלב: צבעון, גוש חלב, ספסופה, אור הגנוז, בר יוחאי ומושב מירון עצמו, יוכלו להיכנס דרך צומת צבעון וצומת גוש חלב ועד לצומת המועצה האזורית בלבד. למעט תושבי מירון שיורשו להכנס דרך שער הכניסה למושב. לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

תושבי ישובי חנניה: עין אל אסד, פרוד, אמירים, שפר וכפר שמאי, יוכלו להיכנס דרך צומת שבע (צומת חנניה) ולנסוע עד לצומת כפר שמאי בלבד – לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים ולא יתאפשר מעבר צפונה לצומת כפר שמאי.

הכניסה לישוב מירון תתבצע אך ורק בהצגת תעודת זהות וספח עדכני של כל יושבי הרכב, אדם שיימצא ללא תעודת זהות או לא יופיע ברישומים כתושב מירון, לא יורשה להכנס לתחומי היישוב.

שוטרים סמוך למירון. צילום: דוברות המשטרה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *