להצליח בחיים על פי אנה וינטור

אנה וינטור, עורכת האופנה במגזין ווג, משתפת בספר חדש של עיתונאי בריטי את סודות ההצלחה שלה. מלמדת אותנו שאין שלמות בעולם, כדי להצליח בחיים צריך לקום כל יום בחמש בבוקר, שיפטרו אותך לפחות פעם אחת בחיים ולא לחשוף חולשות, גם אם זה אומר שאת צריכה לזייף. מתחילות ליישם?

כחלק מספר העוסק בסודותיהם של המצליחים מאנשי העולם, חושפת אנה וינטור כמה מרזי חייה שהביאו אותה לאן שהגיעה.

בספר החדש של העיתונאי הבריטי אליסטייר קמפבל, מסבירה וינטור איך שמרה על מקום בצמרת בעסק שמשתנה ללא הפסקה. עברו, 27 שנים מאז שהפכה לעורכת הראשית של המגזין הנחשב מכולם.

התכונות הדרושות לכך היא טוענת, הן נחישות, יכולת קבלת החלטות והתאוששות מהירה ממפלות. על פי דבריה, מה שחישל אותה וגרם לה להיות מסוגלת להיות בפסגה היתה חוויה לא נעימה בכלל: פיטוריה מתפקידה כסגנית עורכת מגזין הארפר’ס בזאר בשנת 1975, ג׳וב שהחזיקה בו במשך תשעה חודשים בלבד. ״כל אחד צריך שיפטרו אותו לפחות פעם אחת״, היא אומרת. “צריך להבין כי שלמות לא קיימת. חשוב שיהיו מהמורות בדרך. זוהי דרך החיים״.

עוד תכונה שוינטור זוקפת להצלחתה היא העובדה שהיא אדם מאורגן ומסודר מאוד. דבריה חייבים סדר על מנת להצליח, ואי אפשר מבלי לחלק משימות באופן ברור ולהעביר אחריות הלאה. ״אנשים עובדים הרבה יותר טוב וביעילות כאשר יש להם אחריות רבה״, היא אומרת, ״אני לא צריכה לבדוק שכל דבר נעשה פעמיים או שלוש. כל אחד יודע מה עליו לעשות בדיוק”.

עוד טיפים מבית וינטור: ״אני קמה בחמש בבוקר. תמיד קמתי מוקדם ואני מחכה ומצפה להגיע למשרד בכל יום. אני לעולם לא יוצאת מהמיטה וחושבת לעצמי כי עלי לעשות משהו כדי להיות מודל לחיקוי עבור אחרים״ היא מספרת בכנות, ״אני פשוט חיה את חיי הכי טוב שאני יכולה, ומשתדלת לעשות החלטות נכונות עבור המגזין, החברה וגם בחיי הפרטיים, עבור משפחתי. אלה לא דברים מודעים אלא דרך חיים״.

בטיפ המעניין והשנוי במחלוקת ביותר ברשימה, וינטור מציעה לא לחשוף חולשות. ״גם אם אתם לא בטוחים בעצמכם” היא אומרת, ״תעשו כאילו. הכל יותר פשוט וברור לכולם כאשר נוהגים כך. אני מחליטה מהר וזה עוזר למי שעובד עבורי. העולם שלנו כולו עוסק באינסטינקטים, בלהיות זריז ולהגיב מיד”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.