לוד: אלמונים חיללו את בית הכנסת

אלמונים פרצו הלילה לבית הכנסת 'בית תפילה' בעיר, גרמו לנזק רב ואף פגעו למרבה הזעזוע גם בארון הקודש

חילול הקודש: מתפללי בית הכנסת 'בית תפילה' של הקהילה ההודית הממקום בשכונת גבעת הזיתים בעיר לוד נדהמו לגלות כי אלמונים פרצו הלילה לבית הכנסת ופתחו במסע הרס והשחתה.

גבאי בית הכנסת הציג הבוקר את ההרס וההשחתה במקום. הפורצים נכנסו למקום תוך שהם שוברים את הדלת. את תיבת התפילה שברו והרסו, שלפו את השופר מהתיבה והשליכו אותו, גרמו לנזקים חמורים וכבדים לציוד ועוד.

בדבריו ציין הגבאי כי הוא אינו יכול לפתוח את ארון הקודש לפני שהמשטרה תגיע למקום אך הפורצים ניסו לפתוח את הארון עם מפתח. "עדיין מוקדם לומר מה נגנב ומה לא", מציין הגבאי המציג את ארונות בית הכנסת בבית הכנסת עצמו ובעזרת הנשים, את ההרס והנזקים הרבים.

בקהילה הזכירו כי האירוע מתרחש בראשיתו של מה שמוגדר בפי ערביי ישראל כ"יום הנכבה" ומעלים חשד לאפשרות לפיה עובדה זו היא הגורם לאלמונים לבצע את המעשה. אך עוד לא לא ניתן לקבוע את הדברים באופן מוחלט שכן חקירת המשטרה במקום טרם החלה.

המשנה לראש העיר נתנאל איזק הגיב לאירוע בשיחה עם ערוץ 7 ואמר: "מכעיס ומקומם לגלות שאין גבולות לוונדליזם. השחתת בית כנסת זאת שפלות שאין כדוגמתה שמזכירה לנו לצערי, תקופות אחרות. זאת בזמן שבשבת האחרונה נפרץ והושחת בית כנסת נוסף בעיר.

"נמתין לחקירת המשטרה ובמקביל נפעל להגברת ההרתעה והמשילות בעיר בדרכים שונות", אמר איזק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *