לוין: “לא מעוניין במינוי זמני”

שעות לאחר שנתניהו פיטר את בנט ושקד מתפקידיהם, השר יריב לוין (הליכוד) הבהיר הערב (ראשון)כי הוא לא מעוניין במינוי זמני למשרד המשפטים

שעות לאחר שנתניהו פיטר את בנט ושקד מתפקידיהם, השר יריב לוין (הליכוד) הבהיר הערב (ראשון)כי הוא לא מעוניין במינוי זמני למשרד המשפטים.

שמו של לוין הוזכר לאורך קמפיין הבחירות הקודם כמי שיישב במשרד המשפטים אם הליכוד ידרוש את התיק, אלא שבאיחוד מפלגות הימין הבהירו כי הם לא מוכנים להיכנס לממשלה אם לא בצלאל סמוטריץ’ יהיה זה שיחליף את איילת שקד.

ראש הממשלה נתניהו פיטר בצהרים את השרים בנט ושקד, המשמעות היא שסגן השר מאיר פרוש מפוטר ויצטרך להישבע שוב לאחר מינוי שר מעליו.

גורמים בממשלה מסרו לחדשות 2 כי בנט ושקד לא יכולים להמשיך בתפקיד רגיש בקבינט לעוד חצי שנה אחרי שלא נבחרו על ידי הציבור.בנט ושקד היו אמורים לעזוב את תפקידם היום, לאחר שממשלה חדשה הייתה אמורה להיות מושבעת ביום חמישי האחרון, אך בעקבות ההליכה לבחירות יכל נתניהו להעניק להם זמן נוסף בתפקיד עד אשר תוקם ממשלה חדשה, אך כאמור הוא ויתר על כך לפני זמן קצר.

מקורב לבנט ושקד מסר בתגובה כי הצעד מעיד על אבדן שיקול הדעת מצד נתניהו ומטיל ספק בכשירותו להמשיך למלא את תפקיד ראש הממשלה.

בנט ושקד שפוטרו מהממשלה כמו גם מחברותם בקבינט, יצטרכו לוותר על ההטבות המלוות המגיעות לשרים, והכוללות שמונה יועצים, רכב שרד, משרדים וכו’ והתפקדים צפויים לעבור לשרי הליכוד בתואר מממלאי מקום, עד אשר תוקם ממשלה חדשה.

הקבינט אמור להתכנס השבוע בעניין ההסלמה בסוריה, וכנראה שנתניהו החליט שלא לערב את שנואי נפשו בדיונים הביטחונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.