לחם בשקל? דרעי יפחית את מחירי הלחם

הישג ראשון: שר הכלכלה אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון יחתמו על צו להפחתת מחירי הלחם והחלה שבפיקוח, ב-4.8%. עם סיום הליך החתימה על הצווים, הצפוי בימים הקרובים, יפורסם מחיר הלחם המפוקח החדש והמחייב

ועדת המחירים המשותפת למשרד הכלכלה ולמשרד האוצר המליצה לשרים על הפחתת מחירי לחם בפיקוח בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה בעולם.

לפיכך, צפויים שר הכלכלה אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון לחתום על צו להפחתת מחירי הלחם והחלה שבפיקוח, ב-4.8%. עם סיום הליך החתימה על הצווים, הצפוי בימים הקרובים, יפורסם מחיר הלחם המפוקח החדש והמחייב.

עדכון המחיר האחרון שבוצע היה לפני שנתיים באפריל 2013 בשיעור של 4.17% גם הוא עקב ירידה במחירי התשומות. עם סיום הליך החתימה על הצווים, הצפוי בימים הקרובים, יפורסם מחיר הלחם המפוקח החדש והמחייב.

שר הכלכלה, אריה דרעי, אמר היום כי “הורדת מחירי הלחם תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד הנצרך בכל בית. ננצל כל הזדמנות להורדת מחירים, בעיקר מחירי מוצרי היסוד ובכך להביא להורדת יוקר המחיה”.

שר האוצר, משה כחלון, אמר: “אני שמח שבעקבות ירידה במחירי החיטה בעולם אנו יכולים להקל על כיסם של הצרכנים ולהפחית את מחירי הלחם. ועדת הפיקוח על המחירים תמשיך לבצע את תפקידה, לעקוב אחרי מחירי התשומות בעולם ובהתאם לכך לעדכן את מחירי המוצרים שנמצאים תחת פיקוח”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.