ליברמן במסיבת העיתונאים: “מציע להליכוד לגייס פסיכיאטר”

יו”ר ישראל ביתנו: “להשתלחות בי אין שום קשר לתפיסה פוליטית, מדובר בפולחן אישיות. מתנהל פה דיון לא ראוי, כשראש הממשלה – או שנקרא לו האיש מקיסריה – מאשים איש מנוקדים שהוא שמאלני”

יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב היום למתקפות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל אנשי ליכוד אחרים, המאשימים אותו באחריות לדרמה הפוליטית שהביאה אמש לפיזור הכנסת ה-21.

“להשתלחות בי אין שום קשר לתפיסה פוליטית, מדובר בפולחן אישיות”, אמר ליברמן לעיתונאים לפני ישיבת הסיעה בבית סוקולוב בתל אביב. “מתנהל פה דיון לא ראוי, כשראש הממשלה – או שנקרא לו האיש מקיסריה – מאשים איש מנוקדים שהוא שמאלני”.

ליברמן התייחס בין השאר לדברים שאמרו עליו במהלך היום השר יריב לוין ובנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו: “שמעתי על ההזיות של יריב לוין ומקורבים אחרים. אלה ממש דברי סכיזופרניה. אני מציע להם לגייס פסיכיאטר טוב עם שם עולמי”.

על האפשרות שבבחירות הבאות יתמוך במועמד אחר לראשות הממשלה, אמר בנחרצות: “בני גנץ ממש לא מועמד שלנו להרכבת ממשלה. לא עכשיו ולא בעתיד”.

כשנשאל אם הוא מודאג מההצהרה של נתניהו שלפיה יש לו דברים לספר עליו, ענה ליברמן: “אפשר לכתוב ספר שלם של מדע בדיוני על כל מה שנתניהו ואנשי הליכוד אומרים עלינו. יש לי כל כך הרבה חתימות של נתניהו על הסכמים שאני יכול לתלות אותן במוזיאון. זה כמו אחד שמחלק צ׳קים אבל אין להם כיסוי”.

ישיבת הסיעה שבה מסר את ההצהרה התקיימה כשמאחוריו כרזה שלפיה “ליברמן גם ימין, גם חילוני”. הוא פתח כשאמר: “דבר ראשון שאני רוצה להתייחס אליו זה מסע הדיס-קרדיטציה, שהתחיל מאתמול ונמשך מהבוקר בקצב מסחרר. אני מצטער גם על התוכן וגם על הסגנון. אז אני רוצה להזכיר לראש הממשלה שזה היה דווקא הוא שהצביע בעד ההתנתקות בכנסת. זה היה דווקא ראש הממשלה שלנו שהוביל את ההתנצלות בפני הדיקטטור ארדואן. זה היה דווקא ראש הממשלה שמנע וטרפד את חוק עונש המוות למחבלים. זה ראש הממשלה שמונע פינוי של חאן אל-אחמר למרות שבג”ץ אישר את זה. הוא זה שמחליט להעביר 30 מיליון דולר לחמאס ברצועת עזה.

“ממה שראיתי היום בהשתלחויות של תומכי ראש הממשלה, אין לזה שום קשר לימין. אין לזה שום קשר בכלל לתפיסה פוליטית כלשהי. מדובר בפולחן אישיות ולא בתפיסה הפוליטית. אני מציע שנהיה בוויכוח ענייני, במקום לתחזק את פולחן האישיות כמו שעושה אותו כלי תקשורת פרסונלי. ראיתי הבוקר גם את ההזיות של השר יריב לוין ושל עוד כמה אנשים, באמת דברי סכיזופרניה. הצעה חברית שלי לאנשי מטה הליכוד: אתם חייבים לגייס קודם כל פסיכיאטר”.

ליברמן: “כל הזמן אני קורא ‘מה מסתתר מאחורי ההחלטה של איווט? מה הם רצו? נקמה אישית?’. אני חוזר עוד פעם, ואף אחד לא חייב להאמין. יהיו פה הרבה שמועות ויהיו פה הרבה האשמות. קחו רק את העובדות: העובדות הן שאת עמדתנו בנושא חוק הגיוס קבענו מזמן, גם כשהבחירות לא היו באופק. המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס התחיל עוד בפברואר-מרץ 2018. כשהגענו לנשיא המלצנו על בנימין נתניהו. גם כשהתבקשנו על ידי הליכוד לתמוך בכל מיני יוזמות בחודש וחצי האחרון, כולל שינוי חקיקה בנושא מספר השרים והמבקר, תמכנו. לכן, מי שמחפש מתחת לפנס, שקודם כל יפנה למציאות.

“זה היה המשא ומתן הקואליציוני הכי מוזר שאני ראיתי. יש שני הסברים: אחד, נתניהו לא רצה מלכתחילה את ישראל ביתנו בממשלה. מהיום הראשון אנשי הליכוד חיפשו לקנות אנשים ממפלגות אחרות ולהסתדר בלעדינו. הרכש הזה, לקנות ח”כים אחרים ממפלגות אחרות, נמשך עד אתמול בערב. כל יום שלישי ניסו לקנות ח”כים במפלגת העבודה. יושבים פה ארבעה ח”כים אצלנו – אין אחד שלא קיבל הצעות מפתות לעבור לליכוד.

“בליכוד היו בטוחים שאנחנו נמצמץ. לכן, מי שאשם בעובדה שמדינת ישראל הולכת לבחירות זה אך ורק הליכוד. עובדה נוספת שכדאי לזכור היא שהליכוד עד אתמול לא הגיע להסכם קואליציוני עם אף מפלגה, לא רק עם ישראל ביתנו. לכן אני לא מבין את כל ההאשמות. יש פה מכונה שעוסקת בשטיפת מוח”.

ליברמן הוסיף ואמר: “צריך להבין בקשר לחוק הגיוס: הציבור הישראלי מאס בכניעה לחרדים. זה לא בא במקרה. זה בא אחרי חוק המרכולים, אחרי חרם הצרכנים במפעל בירוחם, אחרי גשר יהודית, זה בא בניסיון להפסיק למכור כרטיסים לגן החיות התנ”כי. אנחנו בעד מדינה יהודית, אנחנו נגד מדינת הלכה”.

על האפשרות שימליץ על בני גנץ לראשות הממשלה אמר ליברמן: “הוא באמת אדם מצוין, אבל הוא ממש לא מועמד שלנו להרכבת ממשלה. לא עכשיו ולא בעתיד. אנחנו נתמוך בממשלת ימין שפויה. בממשלה לאומית ולא בממשלה חרדית. לזה אני מתחייב. ממשלה שבמענה לשיגור 700 רקטות ממשיכה להעביר 30 מיליון דולר לחמאס היא לא ממשלה ימנית, היא לא ממשלה לאומית. אין לה שום קשר לימין, זה פשוט פולחן אישיות ופופוליזם נטו”.

על עתידו מול המפלגות החרדיות הוסיף: “אין לי שום דבר נגד הציבור החרדי, אני חושב שהם צריכים להשתלב, אבל זו חייבת להיות ממשלה שמשקפת את האינטרסים של כל הציבור. לא יכול להיות שהממשלה תהיה תחת תכתיב של קבוצה אחת בלבד”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. החרדים לא הולכים להיות בממשלה הבאה. זה בדוק!!!

  פרשנות שלי: לפי איך שזה נראה החרדים לא נכנסים לקואליצייה הבאה, בוודאות.
  חכו כשזה יקרה.
  אני בטוח בכך.

  נ. פרלסון |
  הגב