ליברמן: “כלי התקשורת מנסים להביא את הציבור לחרדה, העסקים פועלים יפה”

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס בישיבת הסיעה שלו למדיניות הקמצנית כלפי בעלי העסקים שדורשים פיצויים על הירידה בהיקף המכירות. ״אנחנו הוכחנו שאנו קשובים ומבינים שכשיש צורך, ומי שזכאי לעזרה הוא מקבל אותה. אני אקבל החלטות אך ורק על בסיס שיקולים עניינים, אצלי לא יהיו שיקולים פופוליסטים או אלקטורליים”

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס בישיבת הסיעה שלו למדיניות הקמצנית כלפי בעלי העסקים שדורשים פיצויים על הירידה בהיקף המכירות. ״אנחנו הוכחנו שאנו קשובים ומבינים שכשיש צורך, ומי שזכאי לעזרה הוא מקבל אותה. אני אקבל החלטות אך ורק על בסיס שיקולים עניינים, אצלי לא יהיו שיקולים פופוליסטים או אלקטורליים״.

שר האוצר ויו״ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התייחס בפתח ישיבת הסיעה לסגירת הכיס: “אני אתחיל מהשאלה ״מה הממשלה עושה למען העסקים, הכלכלה והאזרחים?״. 
אני רוצה להיות צמוד לעובודות, למרות שאני חוזר עליהן יום-יום. אנחנו כממשלה ממשיכים עם מתווה של פיצויים לכל אלה שיושבים בבידוד, גם לעובדים וגם במקרה של הורים שנשארים בבית עם הילדים, המתווה נמשך מחודש אוגוסט.”

“הדבר החדש הוא לגבי העצמאיים, אנחנו פרסמנו להערות הציבור וביום ראשון הצעת חוק עולה לוועדת שרים לחקיקה, אותו מתווה של פיצויים על בידוד יחול על עצמאיים ויהיה רטרואקטיבי מחודש יולי 2021.דבר נוסף, מתווה ההלוואות בערבות המדינה לעסקים ימשך עד חודש פברואר ואם יהיה צורך נמשיך אותו מעבר לכך.”

לגביי הבדיקות, הסביר ליברמן, “כל תלמיד וכל מורה יקבלו 3 ערכות הביתה, ללא צורך בתשלום ויוכלו להבדק בבית. אנשים מעל גיל 60 יכולים לעשות בדיקות בתחנות המוסדרות כמו מד״א בדיקת אנטיגן וpcr חינם. ”

ליברמן טען להגנתו, “באופן כללי אנחנו הוכחנו שאנו קשובים ומבינים שכשיש צורך, ומי שזכאי לעזרה הוא מקבל אותה. לדוגמה ענף התיירות הנכנסת, בתי מלון וחברת אל על – מאות מליוני שקלים המדינה העמידה לאותם עסקים בצורה אחראית והגונת.גם לעסקים אחרים, מי שזכאי יקבל את מה שמגיע לו. אני חוזר ואומר, אני אקבל החלטות אך ורק על בסיס שיקולים כלכליים, אצלי לא יהיו שיקולים פופוליסטים או אלקטוקרליים. ”

ליברמן ביקר את בעלי העסקים, “ראיתי כמה וכמה אנשי עסקים מופיעים בתקשורת והופתעתי מאוד, למשל כשראיתי את מנכ״ל המשביר שהוא מתלונן על טיפול הממשלה וכמה קשה. מכיוון ש״המשביר״ זו חברה שנסחרת בבורסה אז מאוד קל לבדוק את המאזנים. ב-2019 הפסידו 20 מליון שקל וב-21 הרוויחו 18 מליון שקל. בעלי הקניונים, ארבע החברות הגדולות בשנת 2021 הרוויחו 2.6 מיליארד שקל ואני מדבר על שלושת הרבעונים הראשונים, בלי הרבעון האחרון שהיה חזק ורווחי.שמעתי את שחר תורג׳מן יו״ר התאגדות לשכות המסחר, שדיבר על כך ששנת 2021 הייתה שנה טובה והסתכלתי במאזנים וראיתי שגם ״בריל״ מהפסד של שני מליון שקל ב-2019 עברו לרווח של 34 ב-2021 מליון שקל. ”

ליברמן ביקר גם את התקשורת, “אני קצת מופתע מכלי התקשורת שמנסים להביא את הציבור לחרדה. מחכים לנו חודשי ינואר-פברואר מאוד לא פשוטים, אך אנחנו ערוכים וזה לא סוף העולם. אנחנו עוקבים במעקב יומי אחרי כל ענף ואחרי כל התפתחות במדינה. אנחנו ב-10 בינואר, כלומר פחות משליש חודש, להגיע למסקנות אפוקליפטיות תוך 10 ימים זה פשוט לא אחראי. אני חוזר ואומר, אנחנו נעזור לכל עסק שזכאי לסיוע ואנחנו נעשה את זה באופן שקול ואחראי״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.