ליברמן: “אשתי ובתי דתיות לחלוטין, לא שונא חרדים” (הקלטה)

יו”ר ‘ישראל ביתנו’ אביגדור ליברמן ל’קול ברמה’ על ההסלמה: תגובה דרדלה וממשלה דרדלה. ומה יחזיר אותו לשולחן הממשלה? וגם על הקשר עם דרעי והמפלגות החרדיות. האזינו לראיון המלא

יו”ר ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן בראיון למהדורה המרכזית עם משה גלסנר ברדיו ‘קול ברמה’, תוקף הערב את מדיניות הממשלה ואומר כי האחראי לפיגועים הוא אבו מאזן.

על הפיגועים האחרונים אומר ליברמן, “אני יכול לדווח כתושב יהודה ושומרון עליה דרמטית בזריקת בקבוקי תבערה, שלזה מתייחסים כאילו זה גשם או רוח, פשוט מאוד מתעלמים ולא מדווחים. אין ספק שמדובר בהסתה פרועה מצידו של אבו מאזן, וגם אוזלת ידה של הממשלה אני מסתכל על טפטוף הטילים מרצועת עזה, התגובות שלנו היו ירי על החולות, הרי דיברנו כמה פעמים שאם רק תהיה יריה אחת אז אנחנו נראה להם ונגיב להם, ראינו שהתגובה היא תגובה דרדלה וממשלת דרדלה.”

“אנחנו רואים שחמאס ברצועת עזה פשוט באין מפריע משקם תשתיות טרור ומדינת ישראל משלמת לחמאס על השקט בהסכמה שבשתיקה לאותה פעולה נרחבת לשיקום תשתיות הטרור, חמאס חופר מנהרות, מייצר טילים בלי שום הפרעה ובלי שום פחד”

“אנחנו צריכים להראות נחישות, ארצות הברית תמיד אמרה שזכותנו להגן על האזרחים שלנו. גם בצוק איתן ארצות הברית הייתה איתנו 50 מליון סיפקה לנו תחמושת תוך כדי מבצע, במקרה הזה זה פשוט תירוץ ובריחה מאחריות. כמו ששחרור של מחבלים שישבו בכלא ברגע שרק מתחילים שביתת רעב מיד משחררים אותה, כולם למדו פטנט. עכשיו שיחררו מחבלים ששבתו רעב גם מחמאס וגם אחרים, ועכשיו הודיעו שעוד אסיר ישוחרר בימים הקרובים”

“זה שאנחנו באמת מגלים חולשה, אנחנו רק נותנים להם עידוד להמשיך ללחוץ עלינו. אני שאלתי בוועדת החוץ והביטחון את ראש הממשלה למה לא פרשנו מהוועדה לזכויות אדם. המועצה לזכויות אדם זה התגלמות של הצביעות ואנטישמיות.”

האזינו לראיון המלא (באדיבות רדיו ‘קול ברמה’)

התנהלות הממשלה לקויה, האם אתה שואל להצטרף לממשלה ולקחת את תיק החוץ?

“מה שעשה ראש הממשלה במשרד החוץ זה נקרא פוגרום, פוזרו כל הסמכויות, זה ממש התעללות בגופה. ראש הממשלה לא יודע להתמודד פה בפנים. הוא לא יודע להכריח את השרים שלו לעזור לו בקרב חייו. אז הוא לא יודע לשכנע את שר הכלכלה, את כחלון, כץ ויואב גלנט לתמוך בממשלה. אז אם הוא לא יודע להסתדר פה בפנים, איך הוא ידע להתמודד בחוץ?”

אמרת אתמול שהמתווה של הגז טוב לישראל, אבל באותה נשימה תקעת את האישור של המתווה..

“לא תקעתי, אומר שר הכלכלה לא על גבי. אז גם הגב של אביגדור ליברמן לא ישמש כטרמפולינה אלקטורלית לאף אחד. אני לא מבין למה אריה דרעי לא רוצה לאשר והוא רוצה להעביר את זה הסמכויות שמוקנות לו כחוק למליאת הממשלה מצד אחד, ומצד שני שלושה שרים בכירים אומרים שהם לא יכולים להצביע. אני נמצא באופוזיציה אני לא יכול לתקן את כל הקלקולים של הממשלה הזאת”

“אני חלק מאופוזיציה, אני לא חלק מהקואליציה, מי שחשב שהוא יפתור על חשבוני את הבעיות האלקטורליות שלו אני לא יודע מאיפה הוא לקח את זה. לגבי העברת הסמכויות אין לי שום סיבה, אני לא מבין למה אריה דרעי לא רוצה לאשר את זה ואני לא מבין למה אני צריך לעזור להם. אני ואריה חברים אבל מה זה קשור, בהרבה נושאים אנחנו לא רואים עין בעין בטח בנושאים של דת ומדינה ובנושאים שונים”

יש משהו נכון שאתה ולפיד חולקים השקפת עולם משותפת כפי שחושבים חלק מהחרדים?

“אנחנו לא נגד הלכה, אנחנו בעד ההלכה, אישתי ובתי הן נשים דתיות לחלוטין. אנחנו לא נגד הדתיים. היהדות שלי שונה, אני מאמין שאפשר להיות יהודי טוב. אנחנו חייבים להבין שמה שקרה פה בבחירות האחרונות המפלגות החרדיות לא לקחו שבועיים, לא ציפיתי שהם יקבלו את כל הדרישות שלנו, הם הלכו על 100 אחוז בלי להשאיר לנו כלום, זה אחת הטעויות”

מה יכול להחזיר אותך לשולחן הממשלה?

“כרגע זה לא רלוונטי, אנחנו מפלגה עניינית, גם אתמול למרות שלא היינו מוכנים לתמוך באותה פרוצדורה הצבענו עם הממשלה בנושא המאגר הביוטמטרי, הצבענו נגד אי אמון של מפלגה הערבית המאוחדת. אנחנו משתדלים להיות עניינים. אבל בנושא של חזרה לממשלה זה מחייב שינוי מהותי בקווי היסוד ובהסכמים הקואליציונים. אני לא יכול לקבל שהחוק הראשון שהממשלה הזאת חוקקה זה ביטול חוק של ישראל ביתנו כלומר מגבלה על כמות השרים וסגני שרים. החוק הראשון של הממשלה הזאת זה ביטול של חוק של ישראל ביתנו. אנחנו לא מצפים שיקבלו 100 אחוז מהדרישות שלנו אבל לפחות חלק. ביקשתי מראש הממשלה את חוק הלאום, וראש הממשלה אמר לי שליצמן הטיל על זה ווטו.”

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.