ליברמן מבהיר: “לא נתמוך בשום מועמד אלטרנטיבי לנתניהו”

יו”ר ישראל ביתנו מגיב לספקולציות הרבות שפורסמו היום כי מפלגתו לא תתמוך בנתניהו ומבהיר כי ישראל ביתנו פועלת להקמת ממשלת ימין “במעשים ולא בדיבורים”.

יו”ר ישראל ביתנו מגיב לספקולציות הרבות שפורסמו היום כי מפלגתו לא תתמוך בנתניהו ומבהיר כי ישראל ביתנו פועלת להקמת ממשלת ימין “במעשים ולא בדיבורים”.

לדברי ליברמן, ” כל הסעיפים כפי שפירט אותם היום יו״ר המפלגה, ח״כ אביגדור ליברמן בישיבת הסיעה, היו ידועים לכולם לפני הבחירות, במהלך מערכת הבחירות ולאחריהן. עמדת ישראל ביתנו בנושא חמאס, מופיעה בהסכם הקואליציוני עם הליכוד כבר משנת 2009″, דברי ליברמן בהודעה לעיתונות.

ליברמן מוסיף עוד כי”אין לנו שום כוונה לפוצץ את המשא ומתן אך בו בעת איננו מתכוונים לוותר על העקרונות והעמדות הבסיסיות שלנו. בכל מקרה לא נתמוך בשום מועמד אלטרנטיבי להרכיב את הממשלה לא מתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד.

הערב חשף הכתב הפוליטי של ‘קול ברמה’ רונן כץ אצל משה גלסנר ב’קול ברמה’ כי ליברמן ומפלגתו עשויים להישאר מחוץ לקואליציה לאור חילוקי הדעות הרבים בין המפלגות, אך בלית ברירה יתמכו מבחוץ בממשלה עד להעברת חוק הגיוס.”בכיר בליכוד אומר לי: איננו שוללים את האופציה שליברמן ישאר מחוץ לקואליציה בתקופה הקרובה, ורק אחרי חקיקת חוק הגיוס לשביעות רצונם של החרדים הוא יצורף. את תיק הביטחון נשמור לו”, דיווח כץ. הערכה היא כי החכים הערבים יתמכו בחוק הגיוס ובכך יצילו את הקואליציה.

לדברי כץ, “הבכיר בליכוד טענו לי שליברמן והחרדים כבר הסכימו על הנוסח החדש של חוק הגיוס, הסיפור כעת זה הכסף שדורש ליברמן לפנסיות החובה לגימלאים שעלותה 2.5 מיליארד שקלים. בליכוד אישרו עקרונית את הבקשה, באוצר מתנגדים”.

הערב מסרו בסביבת נתניהו לחיים לוינסון ב’הארץ’ כי נתניהו ישביע ממשלה עם 60 ח”כים, וכי ליברמן לא יעז להצביע נגד ממשלת ימין.

במפלגות החרדיות נדהמו לשמוע בצהרים את דבריו שליו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שהציב שורה של דרישות מראש הממשלה נתניהו בנושאי ביטחון דת ומדינה – ובכך הקשיח את עמדתו לגבי המחלוקות עם החרדים. ליברמן דרש במהלך ישיבת הסיעה שנערכה בכנסת כי “אנחנו דורשים את חוק הגיוס כמו שהוא, שזה כולל את כל הנקודות והפסיקים. כמו שעבר בקריאה הראשונה, כך יעבור בשנייה ושלישית. בסוף יולי פגה הדחייה של בג”צ ואני מסופק אם הוא ייתן עוד דחייה”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.