ליברמן ממורמר: “החיסול לא יחזיר את השקט”

לאחר שקולו נדם מאז החיסול המוצלח של מפקד הג’יהאד, יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס לראשונה בפייסבוק למתיחות ותקף את ראש הממשלה.

לאחר שקולו נדם מאז החיסול המוצלח של מפקד הג’יהאד, יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס לראשונה בפייסבוק למתיחות ותקף את ראש הממשלה.

“ושוב אנחנו חוזרים לאותה נקודה שבה סבב נוסף של ירי לכיוון ישראל זו רק שאלה של זמן.” כתב ליברמן שכנראה ילך לאופוזיציה ומרגיש מבואס לנוכח העובדה כי נדחק החוצה לאור ממשלת האחדות הצפויה לקום מיד לאחר הסבב הביטחוני.

וכך כתב: לפני קצת יותר מעשר שנים, בחודש פברואר 2009, ערב הבחירות, הפיץ נתניהו סרטון תעמולה כשהוא מצולם בכניסה לאשקלון ואומר את הדברים הבאים:
״אנחנו נמוטט את שלטון החמאס בעזה ונחזיר את הביטחון לתושבי אשקלון, לתושבי שדרות, באר שבע ויבנה. אנחנו נחזיר את הביטחון לתושבי ישראל.” כמו אז, כך לאורך השנים, במערכות בחירות, נתניהו וחבריו בליכוד הדגישו כי רק הם יכולים למגר את שלטון החמאס.
הלכה למעשה נתניהו רק מחזק את שלטון החמאס. כבר הורגלנו לכך שמדי חודש מעביר נתניהו כופר של עשרות מליוני דולרים במזומן לארגון חמאס.
עד שלשום המדיניות הרשמית של מדינת ישראל היתה שחמאס הוא ריבון והוא נושא באחריות על כל ירי מרצועת עזה ולא משנה מי יורה.

משלשום נתניהו העניק פטור לחמאס. החמאס כבר לא נושא בשום אחריות קטנה או גדולה בעזה וכל ירי לעבר ישראל על ידי ״סוררים״ אינו ענינו של החמאס כלל ועיקר.

ליברמן התייחס לחיסול המוצלח ואמר: “עם כל הכבוד וההערכה לצה״ל ומערכת הבטחון על הסיכול החשוב של בהאא אבו אל-עטא, שדרשתי לסכל אותו עוד לפני שנה, ברור שסבב נוסף של ירי זו רק שאלה של זמן. ליברמן המשיך לפקפק בהישג של נתניהו וכתב:” סיכלנו בעבר את שייך אחמד יאסין ואחמד ג׳עברי ואנחנו עדיין רחוקים משקט ויציבות בעוטף עזה. סיכולים ממוקדים הם תנאי הכרחי אבל לא מספיק כדי להתגבר על בעית הטרור. לצד הסיכולים הממוקדים שדרשתי להחזיר, יש לגבש מדיניות בנוגע לעזה.
עד היום אף אחד חוץ ממני לא ניסה לתת תשובה על השאלה מה יהיה בסוף עם עזה.

ליברמן המשיך ותקף: כל הנסיונות שלי להעלות את הנושא לדיון בקבינט ולגבש מדיניות אחרת כלפי הרצועה, נחסמו על ידי בנימין נתניהו. מדיניות הסדרה – זו כניעה בפועל לארגון טרור.
אנחנו יודעים כמה רקטות וסד״כ היו לחמאס בסיום מבצע ״צוק איתן״ ומה עומד לרשותם היום, נשק שכולל רקטות שמגיעות עד תחנת הכח בחדרה.
המשך מדיניות ההסדרה יהפוך את החמאס בעוד 3 שנים לחיזבאללה חדש בגבולנו הדרומי.

הוא הוסיף: “מטרת הטרור היא לא להכריע בקרב אלא לשבש את שגרת החיים ואת זה לצערי הם השיגו גם הפעם. במקום למצוא פתרון אמיתי, נתניהו וחבריו בליכוד עסוקים כל היום רק בהשמצות. אין להם תשובות או פתרון והם לא מוכנים לקיים דיון עניני על המצב .
נורא מכך, מצאנו את עצמנו מתחננים למצרים לעזור לנו להתקפל ולסיים את האירוע
האחרון כפי שהוא. וככה חוזר חלילה עד הסבב הבא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.