ליברמן מתקפל: “המחנה החרדי יותר גדול”

חבר הכנסת אביגדור ליברמן מרים ידיים? לאחר שניסה לאיים כי לא ייכנס לקואליציה כעת מצהיר ליברמן על כוונתו להיכנס לקואליציה, “אנחנו בעד מדינה יהודית נגד מדינת הלכה”, הכריז בישיבת הסיעה

חבר הכנסת אביגדור ליברמן מרים ידיים? לאחר שניסה לאיים כי לא ייכנס לקואליציה כעת מצהיר ליברמן על כוונתו לחבור לקואליציה, “אנחנו בעד מדינה יהודית נגד מדינת הלכה”, הכריז בישיבת הסיעה הראשונה, אך הודה כי “המחנה החרדי-חרד”לי מונה 22 מנדטים, אנחנו 5, ולכן ברור לי שלא נוכל לעשות כל מה שרצינו לעשות בכנסת הזו”.

ליברמן התחייב כי מפלגתו תדרוש “לשמור את הסטטוס קוו ולמנוע את הטירוף” ולאסור שימוש ב-D.N.A בבתי דין רבניים לבדיקת יהדות, שכן, לטענתו מדובר ב”כלי פולשני”.

לדבריו, “הדרישות שלנו הן לא רק בדת ומדינה אלא גם בנושאים חברתיים וביטחון. נושא פנסיית המינימום לכל הגמלאים במדינה. 70% הכנסת מינימום – כ-3,800 שח בחודש. כנ”ל לגבי נכים”.

ליברמן ציין כי חוק הגיוס עבר בקריאה ראשונה: “לא נקבל ניצול של הסיטואציה בכנסת לפעולה כוחנית חד-צדדית”. הוא הדגיש: “אנו מוכנים לשיתוף פעולה, באים למשא ומתן עם ראש פתוח אבל לא נקבל פגיעה בסטטוס קוו הקיים ולא נקבל מהלכים כוחניים חד צדדים”.

“בגלל לחץ של החרדים לא התקיים דיון במסקנות של חוק הגיור”, הוסיף לברמן, “אני מוכן לקבל את מסקנות הוועדה בראשות משה ניסים, שמונתה על ידי ראש הממשלה נתניהו”. הוא אמר: “לא נסכים לשום שינוי בכיוונים שהחרדים מדברים עליו”. חבר הכנסת התייחס לשני נושאים מעוררי מחלוקת נוספים – “אם נהייה חלק מהקואליציה אנחנו מקבלים עלינו את ההתחייבות בנושא חוק החסינות, יש הרבה דברים שאתה אוהב ויש דברי שאתה אוהב פחות ובסופו של דבר צריך לכבד את ההסכמות. אנו חד וחלק בעד פסקת ההתגברות. אבל לא נתמוך בה לפני שיעבור חוק הגיוס”.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. Rav Shteinman zt’l said about six years ago (and was reported on this site at the time) that it is better to run and hide in India than to join the Israeli army.

  Rav Shteinman zt’l said about six years ago that it is better to run and hide in India than to join the Israeli army.

  Rav Shteinman zt’l said about six years ago |
  הגב
 2. רבותי להרעיש עולם! הזדמנות לקידוש ד'

  .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב